do: Aktualności, Motyl Master

Między 2 a 7 września, w słoweńskiej miejscowości Kranj, odbyły się Mistrzostwa Europy w Pływaniu Masters. Wśród 44 Polaków reprezentujących nasz kraj znalazł się jeden stalowowolanin.

W dniach od 2 września do 7 września 2018 r. w Słowenii w miejscowości Kranj odbyły się Mistrzostwa Europy w Pływaniu Masters. W 38 konkurencjach olimpijskich wystartowało prawie 4200 zawodników z całej Europy. Polskę reprezentowało 44 zawodniczek i zawodników z 28 klubów w tym jeden z Motyla Senior MOSiR Stalowa Wola – nasz najlepszy zawodnik – Arkadiusz Berwecki. Polacy łącznie wywalczyli 47 medali w tym 14 złotych. Jest to najlepszy wynik w historii startów Polski na takich zawodach.

Arkadiusz Berwecki, który do Mistrzostw Europy przygotowywał się na basenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli, również zaprezentował wysoką formę. Ze względów organizacyjnych, zbyt duża liczba zgłoszeń, Berwecki mógł wystartować tylko w trzech konkurencjach. To go jednak nie zatrzymało. Pan Arkadiusz pokazał wysoką klasę zgarniając trzy medale: jeden złoty i dwa srebrne. Nasz najlepszy Masters złoty medal zdobył na dystansie 200 m stylem zmiennym z czasem 2.21.13 min – ustanawiając tym samym nowy rekord Polski i pobijając własny rekord z Mistrzostw Europy w Eindhoven. Srebrne medale zdobył na dystansach 100 m i 200 m stylem motylkowym – obie konkurencje zakończyły się dla naszego reprezentanta bardzo szczęśliwie, bowiem Berwckiemu, w obu przypadkach, z czasem 1.00.94 min i 2.20.77 min, udało się ustanowić nowe rekordy Polski.

Ostatnio dodane

Wpisz poniżej szukane słowo lub wyrażenie