Motyl Masters MOSiR Stalowa Wola

Początek sekcji seniorów datuje się na luty 2004 roku. Wówczas to z inicjatywy ówczesnego trenera sekcji pływania MOSiR Motyl Andrzeja Chmielewskiego odbyły się Pływackie Mistrzostwa Stalowej Woli. Dla byłych zawodników sekcji pływackiej ZKS Stal był to pierwszy kontakt z wodą po wielu latach. Zawody miały jak na pierwszy raz bardzo mocną obsadę. Udział wzięło wielu dawnych zawodników ZKS Stal. Była walka, emocje i wiele wartościowych rezultatów. Wówczas lekarz stomatolog, były zawodnik sekcji pływackiej Stali Robert Lorkowski dowiedział się, że w Polsce są rozgrywane zawody pływackie w formule MASTERS i postanowił powołać do życia sekcję seniorów. To właśnie Robert Lorkowski opracował metody treningowe i organizował wyjazdy na zawody.

Pierwszymi zawodnikami sekcji byli: Robert Lorkowski, Paweł Opaliński i Michał Skrok. Następnie do grupy dołączyli Jarosław Niedbałowski i Paweł Cieśliński. Po wspólnych, ciężkich treningach w 2007 roku, ubrani w jednakowe stroje MASTERSI pojechali na Zimowe Mistrzostwa Polski do Lublina. Z czasem do sekcji zaczęli dochodzić kolejni pływacy (Maria Petecka, Monika Florczak, Mariusz Piekarz i Krzysztof Reiner). Grupa się rozrastała i była coraz bardziej widoczna na kolejnych zawodach. Dużym wzmocnieniem było dołączenie do sekcji w 2008 roku grzbiecisty Roberta Barana oraz Waldemara Kalbarczyka i Krzysztofa Pawłowskiego. Największym wówczas hitem było przyjście najbardziej utytułowanego zawodnika, multimedalisty Arkadiusza Berweckiego. Medale zdobywane przez tych zawodników powodowały, że sekcja przesuwała się coraz wyżej w klasyfikacji drużynowej w Polsce. MASTERS to sekcja otwarta na wszystkie kategorie wiekowe. Trener Lorkowski cały czas marzył, aby do grona trenujących dołączyli starsi pływacy dawnej sekcji Stali. To marzenie się spełniło gdy w teamie znaleźli się znakomici Włodzimierz Jarzyna i Jerzy Swoboda.

W następnych latach dołączali kolejni zawodnicy Adam Przybylski, Paweł Ciurko i Wiesław Bar. W 2012 roku nasza sekcja była jedną z najsilniejszych w Polsce. Specjalistyczne, ciężkie treningi sprawiły, że stalowowolscy MASTERSI zaczęli osiągać wyniki lepsze od rekordów Polski. Uczynili to Włodzimierz Jarzyna, Arkadiusz Berwecki i Michał Skrok. Pozostali byli bardzo blisko rekordowych osiągnięć. Niebotyczny był rekord Polski w sztafecie 4 x 50 stylem zmiennym mężczyzn pobity w Krakowie na krótkim basenie. Sztafeta w składzie: Robert Baran, Michał Skrok, Arkadiusz Berwecki i Adam Przybylski osiągnęła czas 1.55.53 min.

Następnie pływacy poprawili rekord Polski podczas Letnich Mistrzostw, rozgrywanych na 50 metrowym basenie w Olsztynie. Sztafeta w tym samym składzie co w Krakowie osiągnęła czas 1.58.53 min. Ponadto indywidualnie Arkadiusz Berwecki podczas Mistrzostw Europy w Eindhoven w 2013 zdobył trzy medale: złoty na 200 stylem zmiennym i dwa srebrne na 100 i 200 m motylkiem. Ponownie znakomicie pan Arkadiusz spisał się podczas ME w słoweńskim Kranju w 2018 roku, gdzie zdobył złoto na 200 m zmiennym z nowym rekordem Polski (2.21.13) i srebra na100 i 200 motylkiem. Na 200 m motylkiem Arkadiusz Berwecki poprawił rekord Polski o prawie 4 sekundy (2.20.77). Mimo znaczących sukcesów na arenach krajowych i międzynarodowych zapału i ambicji naszym MASTERSOM nie brakuje.

Nadal pływanie ich cieszy i chcą uzyskiwać coraz to lepsze rezultaty.

Aktualności

Wpisz poniżej szukane słowo lub wyrażenie