Program „Fitness”

Tabata to rodzaj metabolicznego treningu interwałowego wykonywanego w seriach (20 sek. intensywnego ćwiczenia i 10 sek. przerwy), pozwalających nam na budowanie kondycji oraz redukcję zbędnej tkanki tłuszczowej. Wykorzystywane są tu gumy, piłki, maty i slajd dyski. Wbrew pozorom taka forma aktywności to bardzo intensywny wysiłek fizyczny dla naszego organizmu, który angażuje wszystkie grupy mięśniowe.

Step Aerobik to trening aerobowy, podczas którego zwiększa się wydolność krążeniowo – oddechowa oraz polepsza koordynacja ruchowa. Ćwiczenia wykonuje się ze stałą intensywnością, także stanowią one doskonały trening odchudzający, jednocześnie rzeźbią i ujędrniają ciało. W trakcie takiej aktywności organizm pozyskuje energię poprzez spalanie tlenu. Gdy jej brakuje, sięga po tłuszcz oraz białka. Dzięki temu ostatecznie można pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej i schudnąć. Uogólniając, podczas jednych zajęć spala się do 600 kcal w zależności od intensywności treningu.

Pilates jest treningiem który wzmacnia wszystkie partie mięśniowe, wykorzystując przy tym różne sprzęty rehabilitacyjny tj. maty, piłki, piankowe wałki, czy gumy. Łączy w sobie elementy ćwiczeń oddechowych, gimnastycznych i rozciągających. Trening ten ma na celu kształtowanie i uelastycznienie sylwetki, rozciągnięcie i wzmocnienie mięśni głębokich (bez nadmiernego ich rozbudowania), poprawę postawy, obniżenie poziomu stresu, odciążenie kręgosłupa i poprawę zdrowia ćwiczących osób. Zalecany jest dla każdego człowieka, nie zależnie od wieku, masy ciała czy kondycji. Może być stosowany również przez osoby mające problemy kręgosłupowe lub po różnego rodzaju urazach kostno-stawowych i mięśniowych.

Trening w zawieszeniu to alternatywa dla treningu siłowego zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Trening wykonywany na specjalnych taśmach/pasach z obciążeniem własnego ciała. To idealna forma aktywności dla osób, które nie chcą obciążać kręgosłupa oraz stawów. Wzmacnia nasze mięśnie, rozbudowuje je oraz poprawia koordynację ruchową, jednocześnie rzeźbi naszą sylwetkę i spala zbędną tkankę tłuszczową.

Stretching jest to forma aktywności fizycznej, dzięki której poprawie ulega ruchomość w stawach, przyspiesza się proces regeneracji mięśni oraz niwelowane są przykurcze mięśniowe. Regularne wykonywanie stretchingu jest doskonałą formą terapii na poprawę i utrzymanie sprawności ruchowej. To świetny system redukcji stresu oraz napięć mięśniowych a także łatwa droga do polepszenia jakości życia.

Kids Dance  to połączenie aktywności fizycznej z dobrą zabawą. Zajęcia rozwijają umiejętności związane zarówno z koncentracją, jak i koordynacją ruchową, zapewniając najmłodszym rozrywkę, jednocześnie dbając o rozwój motoryczny. Treningi pod postacią tańca to wspaniała alternatywa dla klasycznej gimnastyki. Kids Dance ma przede wszystkim stanowić formę niewymuszonej przyjemności, która dodatkowo korzystnie wpływa na rozwój. Ćwicząc w grupach, uczestnicy ponadto poznają się z rówieśnikami, umacniając więzi społeczne, które także są niezwykle istotne na każdym etapie życia.

GRAFIK ZAJĘĆ FITNESS 

19:15 19:30 20:15
PONIEDZIAŁEK TABATA  STRETCHING
WTOREK LADIES DANCE
ŚRODA PILATES STEP AEROBIK
CZWARTEK
PIĄTEK TRENING W ZAWIESZENIU TRENING W ZAWIESZENIU(HARD)

REGULAMIN ZAJĘĆ FITNESS I AQUA AEROBIC

Aktualności

Wpisz poniżej szukane słowo lub wyrażenie