Park linowy Stalowa Wola zlokalizowany jest w Parku Miejskim i rozciąga się wzdłuż alejki prowadzącej od ulicy Mickiewicza do Państwowej Szkoły Muzycznej.

Do dyspozycji użytkowników jest 145 metrów atrakcyjnej, dwupiętrowej trasy o wysokości od 3,5m do 6,3m nad podłożem. Składa się 11 kładek do chodzenia zawieszonych pomiędzy drzewami i drewnianymi słupami na których umieszczone są platformy umożliwiające dalsze przejście lub powrót do wyjścia.

Kładki mają postać splecionych przeszkód linowych. Poszczególne piętra są wzajemnie połączone w kilku miejscach drabinkami. Wszystkie kładki i platformy otoczone są specjalnymi siatkami zabezpieczającymi umożliwiając swobodny spacer oraz bezpieczne pokonywanie przeszkód.

1 czerwca 2019 roku oddano do użytku III część Parku Linowego. Znajduje się w południowej części jego obszaru, w bezpośrednim sąsiedztwie Wodnego Placu Zabaw. Do dotychczasowych 145 m zostało dołożone ponad 52 m. Na tej długości znajduje się 5 kolejnych przeszkód. Trzecia część toru wykonana została na 5 słupach drewnianych i 5 przęsłach typu: wahadło, wąż, girlandy sznurowe, małpi gaj i łapki. Szerokość kładek w labiryncie wynosi min. 120 cm, a wysokość 200 cm. Urządzenie przeznaczone jest dla dzieci powyżej 3 roku życia pod opieką osoby dorosłej, samodzielnie przeszkody pokonywać mogą już 7 latki, max. waga osób korzystających z nowej atrakcji Stalowej Woli została określona do 80 kg. Całkowita pojemność terenu Parku Linowego to 160 osób z czego z Labiryntu może korzystać 125 osób, a z pozostałej części 35. Maksymalnie na jednej kładce z przeszkodą może przebywać 5 osób. Również 5 osób jednocześnie może znajdować się w domku i na wieży. Z kolei na zjeżdżalni może przebywać 1 osoba (zjazd możliwy po zapaleniu się zielonego światła).

Dzięki stworzeniu Parku Linowego powstała przestrzeń do bezpiecznej, kreatywnej zabawy stymulującej rozwój fizyczny i umysłowy dzieci. Powstałe w ramach zadania trasy z przeszkodami wpłyną na rozwój motoryki, przyczynia się do rozwoju siły, zwinności i zmysłu równowagi najmłodszych użytkowników. Zabawa w Parku Linowym uczy utrzymywania równowagi i koordynacji ruchów dzieci, balansowania własnym ciałem, wpływa na rozwój mięśni oraz oswaja z lękiem. Poprzez ruch, dzieci rozwijają motorykę, wzmacniają mięśnie, kształtują napięcie mięśniowe i prawidłową postawę ciała. Park Linowy stał się dodatkową formą wzbogacającą integrację społeczną i międzypokoleniową. Powstały obiekt stał się miejscem wypoczynku i rozrywki dla wszystkich grup wiekowych, miejscem aktywnego spędzania wolnego czasu, a także doskonałym miejscem rodzinnej rekreacji.

W parku linowym nie ma wyznaczonego kierunku poruszania się, użytkownicy mogą poruszać się po nim według własnego uznania. Wewnętrzne labirynty i przeszkody łączą w sobie doskonałą zabawę z wysiłkiem fizycznym i ćwiczeniami z koordynacji ruchowej. Jednym z najatrakcyjniejszych elementów jest wielka spiralna zjeżdżalnia, umożliwiająca zjazd z najwyższego piętra na sam dół.

Park linowy jest przyjazny dla osób z niepełnosprawnością oraz rodzicom z wózkami. Poprzez specjalne podjazdy dają możliwość podziwiania krajobrazu z wieży widokowej. Park linowy jest doskonałym uzupełnianiem do przyjemnego i aktywnego spędzenia czas w pięknym otoczeniu zieleni Parku Miejskiego w Stalowej Woli.

Zapraszamy do Parku Linowego Stalowa Wola.

Aktualności

Imprezy

 1. A Klasa grupa Stalowa Wola I

  niedziela 20.09.2020 Start: 16:00 Koniec: 18:00
 2. 62. Otwarte Mistrzostwa Stalowej Woli w lekkiej atletyce

  wtorek 22.09.2020
 3. A Klasa grupa Stalowa Wola I

  niedziela 04.10.2020 Start: 15:00 Koniec: 17:00
 4. A Klasa grupa Stalowa Wola I

  niedziela 18.10.2020 Start: 16:00 Koniec: 18:00
 5. Otwarte Mistrzostwa Stalowej Woli w biegach przełajowych

  sobota 24.10.2020

Wpisz poniżej szukane słowo lub wyrażenie

Zmień rozmiar