do: Aktualności

We wtorek 17 grudnia na pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się świąteczne zawody Sekcji Pływackiej Motyl Mosir Stalowa Wola. Tradycją stało się, że na ostatnich zawodach przed świętami startują wszyscy zawodnicy trenujący w „Motylu”. Ponad stu zawodników i zawodniczek zaprezentowało swoje umiejętności przed licznie zgromadzoną publicznością. Można było zobaczyć w „akcji” uczestników ostatnich Mistrzostw Polski w pływaniu z rocznika 2004 i 2005 (Gabriela Iżewska, Tomasz Smardz oraz Adam Procnal -2004) oraz jedną z najlepszych pływaczek Podkarpacia w roczniku 2008 (Emilia Olko).

Pływacy najmłodsi z rocznika 2011 ścigali się na dystansie 25 metrów (styl dowolny i styl grzbietowy), nieco starsi tj. 2008/2009/2010 na dystansie dwukrotnie dłuższym tj. 50 metrów stylem dowolnym i 50 stylem grzbietowym. Zawodnicy pływali wg. przepisów PZP tj. rozstawieni byli wg. czasów uzyskanych w poprzednich zawodach. Najmocniejsza seria w danej konkurencji startowała zawsze jako ostatnia. Ludzie zgromadzeni na trybunach mogli zobaczyć jak pływają dzieci zaczynające przygodę z wodą oraz jak to wygląda po paru latach uprawiania tego sportu.

Najlepszym zawodnikom z rocznika 2008-2011 zostały wręczone medale za trzy pierwsze miejsca i dyplomy. Dla pływaków z najstarszej grupy, zawody świąteczne są ostatnią okazją do poprawienia rekordów życiowych.

Na zakończenie zawodów każde dziecko otrzymało słodki upominek na Święta.

Galeria zdjęć dostępna na Facebooku: https://www.facebook.com/pg/mosirSW/photos/?tab=album&album_id=2481207592167441

Ostatnio dodane

Wpisz poniżej szukane słowo lub wyrażenie