do: Aktualności

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wspólnie z Urzędem Miasta w Stalowej Woli zaprasza  1 maja br. wszystkich mieszkańców Stalowej Woli na Igrzyska Sportu i Zdrowia, które odbędą się na stadionie piłkarskim przy ul. Hutniczej 14 w godz. 10:00 – 14:00. W ramach zawodów rozgrywanych pod hasłem „Sport łączy pokolenia ” odbędą się  3 osobne bloki imprez:  Olimpiada Przedszkolaków, Senioriada oraz Stalowowolskie  Zmagania Sportowo-Rekreacyjne. Pomiędzy blokami imprez zaplanowaliśmy ZUMBĘ międzypokoleniową dla wszystkich chętnych.

W Stalowowolskich  Zmaganiach Sportowo-Rekreacyjnych mogą uczestniczyć osoby pełnoletnie. Osoby zainteresowane udziałem w zabawie, po rejestracji w biurze zawodów otrzymują kartę startową na której zdobywają punkty – zaliczenia. Nagrodzonych zostanie 30 osób, które odwiedzając przygotowane  stanowiska  uzyskają komplet wpisów, wykazując się sprawnością, wiedzą i aktywnością ruchową. Ustalenie osób nagrodzonych odbędzie się w drodze losowania, po zakończeniu Zmagań. Wszyscy chętni będą mogli obejrzeć przygotowane prezentacje, zapoznać się z ofertą  i spróbować swoich możliwości w zakresie gimnastyki, sportów siłowych, tańca i innych.

Zaprezentują się i zaproszą do udziału w pokazach następujące szkoły, kluby, stowarzyszenia:

-Szkoła Tańca Merengue– zaprosi wszystkie pokolenia mieszkańców do udziału
w warsztatach tanecznych ZUMBY. Ruch i muzyka porwą wszystkich do zabawy.

-Inny rodzaj tańca zaproponuje Kamil Żurawski – obok mistrzowskiego breakdance, wszyscy chętni będą mogli poćwiczyć taniec połączony z akrobatyką, a dorośli mają szansę zdobyć zaliczenia w Zmaganiach.

-Lejdis Studio– zapozna wszystkich z arkanami ćwiczeń na pionowej rurce. Sportowy poledance, bo tak nazywa się ten sport, to ruch kształtujący sylwetkę, efektowny bo zawierający elementy akrobatyki, tańca i gimnastyki. Tu również będzie możliwość zdobywania punktów w ramach Zmagań.

-Passion and Sport Fitness and Wellnes – przygotował urządzenia treningowe (rowery) a instruktorzy, zorganizują sprawdziany oceniające aktualną kondycję uczestników. Dwie próby , Indoor Cycling i Walker pozwolą zdobyć zaliczenia w tabeli Zmagań.

-Dariusz Groch i Wiking Nisko organizuje turniej i zajęcia armwrestling (siłowanie się na rękę).  Siła ręki i technika mają decydujące znaczenie w tym sporcie. Będzie szansa zmierzyć się z najlepszymi w kraju i poznać arkana tego sportu.

-Klub Kaito– zawodnicy oferują na macie szeroką gamę technik walki. Członkowie Klubu przygotowali pokazy oraz sprawdziany podstawowej sprawności. Będą niespodzianki a każdy pełnoletni uczestnik zmagań może zdobyć zaliczenia.

-WORD Tarnobrzeg– szkoleniowcy i egzaminatorzy z Tarnobrzega obok testów z wiedzy o przepisach ruchu drogowego, przygotowali selektywną trasę rowerową i przeprowadzą sprawdzian umiejętności techniki jazdy na  rowerze.

-Bartosz Dziadowicz z grupą Steel Voilition Skating pokaże mistrzowskie ewolucje na rolkach a chętni będą mogli poćwiczyć pod okiem mistrzów i wziąć udział w zaliczeniu.

-Nordic Walking – pokazy technik i podstawowe zalecenia treningowe można będzie odebrać od Olgi Salisty Wołoszyn. Marsz po takiej lekcji będzie łatwiejszy i skuteczniejszy. Pełnoletni mają kolejną szansę na zaliczenia na karcie Zmagań.

-Pole and Roll to pasjonaci ćwiczeń na pionowej rurce. Pokazem i fachowym instruktażem zachęcą każdego do spróbowania i pewnie systematycznych ćwiczeń dla zdrowia i urody.

-Capoeira– nie tylko taniec. To brazylijska sztuka walki łącząca elementy treningu sportowego z elementami muzyki i kultury. Tutaj nie ma kategorii wiekowych. Wszyscy będą mogli poznać ten egzotyczny sport a pełnoletni zdobyć wpis do tabeli Zmagań.

-Freestyle Slalom Stalowa Wola – rolkarze reprezentujący nasz miasto w zawodach ogólnopolskich btw, poprowadzą oni warsztaty freestylowe dla tych wszystkich którzy przyjadą na zawody na rolkach.

-Wydział Gospodarki Odpadami obok edukacji ekologicznej i sprawdzianu wiedzy z tego zakresu, przygotował także próby zręcznościowe.

-Stadnina koni – umożliwi  jazdę wierzchem i dorożką oraz podstawową wiedzę o hodowli
i zwyczajach konika polskiego.

Zapisy na Stalowowolskie Zmagania Sportowo-Rekreacyjne w dniu imprezy. Zapraszamy 1 maja już od godziny 10:00!

Serdecznie zapraszamy mieszkańców do czynnego udziału w imprezie.

olimp_kw

Ostatnio dodane

Wpisz poniżej szukane słowo lub wyrażenie