do: Aktualności

„Feniks Pool Party” to święto pływackie UKS Feniks Dębica, a dla zawodników z innych klubów możliwość sprawdzenia swojej formy na basenie  50-cio metrowym. Zainteresowanie było ogromne. Przyjechało ponad  630 zawodniczek i zawodników z  49-ciu klubów. Każdy z dwóch bloków startowych (eliminacje i finały) trwał ponad 8 godzin.

Skromna, czteroosobowa ekipa MOTYLA wywalczyła  21 miejsce zdobywając  2 złote medale,  1 srebrny i  1 brązowy.

Emilia Olko najlepiej popłynęła w stylu klasycznym; na 50 klasykiem zajęła  8 miejsce (40,35) i zakwalifikowała się do startu w finale, tam poprawiła wynik (40,14) i awansowała na  7 miejsce.

Gabriel Ambroszko – kraulista; we wszystkich startach poprawił swoje rekordy życiowe. Najlepszy wynik uzyskał na 200 dowolnym łamiąc barierę dwóch i pół minuty wynikiem 2;29,06 zajmując  11 miejsce.

Dawid Kanty – porobił fajne „życiówki” na 50 i na 100 dowolnym. Grzbietem, swoim ulubionym stylem „zaszalał”. Zajął   3 miejsce na  100 metrów (1;10,02) i awansował do finału, tam poprawił swój wynik (1;09,60) i zdobył brązowy medal. Jeszcze ciekawiej było w wyścigu na  200 grzbietem. Po zaciętej walce wywalczył medal srebrny (2;33,45). W wyścigu na 50 grzbietem zajął miejsce 6-te (31,73). W finale był 7-my.

Maksym Nowak – popłynął  50 motylkowym (rozgrzewkowo) i złamał pół minuty (29,47). W stylu grzbietowym pływalnia „była Jego”. Na dystansie 100m stylem grzbietowym awansuje z  2 czasem (1;03,34) do serii finałowej a tam poprawia czas na  1;02,81 i zdobywa medal złoty. W wyścigu na 200m grzbietem daje popis techniki i rozkładu tempa. W połowie dystansu wychodzi na prowadzenie i zdecydowanie wygrywa  w czasie  2;18,18 (10-ty wynik w Polsce) – kolejne złoto.

Ambitnie powalczył jeszcze na 50 grzbietowym. W eliminacjach był czwarty (29,00). Dało jednak o sobie znać zmęczenie po 200-ce i skończyło się na miejscu 5-tym.

Wyjazd – bardzo udany, postawa zawodników – super, progresja – (średnio) 114%.

Za sześć tygodni Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego – oby tak dalej……