do: Aktualności

Już po raz dwudziesty w dniu 5 kwietnia spotkali się uczniowie szkół ponadgimnazjalnych startujący w Zawodach Pływackich o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Stalowej Woli. Zawody zostały rozegrane zgodnie z regulaminem, który powstał w 1997. W tegorocznej edycji wystartowały reprezentacje pięciu stalowowolskich szkół. Swoje reprezentacje zgłosiły Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3, Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2, Zespól Szkół Ponadgimnazjalnych Nr1 oraz zwycięzcy poprzedniej edycji, Liceum Ogólnokształcące im.KEN.

Zwycięstwo w punktacji drużynowej i Puchar Przewodniczącego RM zdobyła reprezentacja Liceum Ogólnokształcącego im.KEN, zdobywając 155 pkt. Na drugim stopniu podium stanęła drużyna Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 2 – 112 pkt. Miejsce trzecie zajęła drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 z liczbą zdobytych 98 punktów.

W programie były indywidualne wyścigi uczniów, w czterech technikach pływackich, konkurencja nauczycieli oraz wyścigi sztafetowe. Wśród uczniów zwycięstwa odnieśli : Aleksandra Rybak (dwukrotnie), Monika Hałaj (dwukrotnie), Jakub Polowski, Hubert Rybak, Wojciech Wawro i Rafał Płoskoń.

Wśród nauczycieli zwyciężył Andrzej Koluch o 5 setnych sekundy wyprzedzając Dariusza Bańkę. Na słowa uznania zasługuje Pani Katarzyna Felczak , która jako jedyna nauczycielka zdobyła punkty dla swojej szkoły.

Puchary , medale i nagrody wręczali Przewodniczący Rady Miasta Pan Stanisław Sobieraj oraz Dyrektor MOSiR Pan Robert Nowak. Gratulujemy sportowej rywalizacji, wyników i zapraszamy za rok na kolejną edycję zawodów.