do: Aktualności, Memoriał Duszyńskiego

Apollo Kraków w kategorii kobiet i Volley Masters Czechowice Dziedzice w kategorii mężczyzn zwycięzcami X Memoriału Tadeusza Duszyńskiego. Ogólnopolskiego Turnieju w Piłce Siatkowej Kobiet i Mężczyzn.

Przez dwa dni w halach sportowych ZSP nr 2, LO im. KEN oraz MOSiR w Stalowej Woli odbywał się X Memoriał Tadeusza Duszyńskiego. Ogólnopolski Turniej w Piłce Siatkowej Kobiet i Mężczyzn. W turnieju rywalizowało 8 ekip żeńskich i 12 męskich, które do naszego miasta przyjechały z różnych rejonów Polski. W sobotę grano mecze eliminacyjne. Panowie w ZSP nr 2 i MOSiR a panie w LO im. KEN. Niedzielne spotkania rozgrywane były w dwóch halach MOSiR. W meczu o trzecie miejsce wśród kobiet siatkarki VEGI MOSiR I Stalowa Wola pokonały Polonię Przemyśl 2:0 (25:12, 25:15). W finale spotkały się dwie ekipy z Krakowa Apollo i Bez obaw. Wygrało Apollo 2:0 (25:19, 25:22). W kategorii mężczyzn w meczu o trzecie miejsce zmierzyły się dwie stalowowolskie ekipy WP Transfer i Fachowiec. Wygrał WP Transfer 2:0 (25:21, 25:20). W meczu o pierwsze miejsce Volley Masters Czechowice Dziedzice zwyciężył Team Wrocław 2:0 (25:20), 25:19).

Po meczu finałowym mężczyzn odbyła się dekoracja najlepszych drużyn. Za pierwsze trzy miejsca były wręczane okazałe puchary, medale i dyplomy. Przyznano również nagrody indywidualne. Wśród kobiet: najlepsza rozgrywająca Iwona Urbańczyk (Bez obaw), przyjmująca Katarzyna Hanejko (Vega MOSiR), atakująca Katarzyna Baś – Flis (Bez obaw), blokująca Fatima Balza (Apollo), zagrywająca Kamila Brodziak (Vega MOSiR), libero Mariola Pyrkosz (Apollo) a MVP memoriału wśród pań została Dorota Szymska (Apollo). W kategorii mężczyzn wyróżnienia otrzymali: najlepszy rozgrywający Janusz Rutkowski (WP Transfer), przyjmujący Tomasz Kamuda (Team Wrocław), atakujący Aleksander Tomala (Volley Masters), blokujący Paweł Migut (Team Wrocław), zagrywający Wojciech Kowalski (Volley Masters), libero Jakub Macura (Volley Masters) a MVP Michał Gawęda (Volley Masters). Każdy zespól uczestniczący w memoriale otrzymał dyplom i puchar a każdy zawodnik pamiątkowy medal okolicznościowy i koszulkę. MOSiR Stalowa Wola dziękuje wszystkim współorganizatorom, sponsorom, patronom medialnym, a także Panom Krzysztofowi Szykule, Marcinowi Rąpale i Maciejowi Skalnemu za wielkie zaangażowanie i nieocenioną pomoc w organizacji memoriału.

Zdjęcia z fazy grupowej: https://www.facebook.com/pg/mosirSW/photos/?tab=album&album_id=2285545825066953

Zdjęcia z finałów: https://www.facebook.com/pg/mosirSW/photos/?tab=album&album_id=2286078705013665

Ostatnio dodane

Wpisz poniżej szukane słowo lub wyrażenie