do: Aktualności

W miniony weekend na kortach Miejskiego Klubu Tenisowego w Stalowej Woli już po raz kolejny rozegrano jeden z naszych największych turniejów amatorskich o Puchar Prezydenta Stalowej Woli. Warto podkreślić, iż po raz kolejny był to turniej 2 rangi, co oznacza, że wyższą rangę posiadają tylko Mistrzostwa Polski. Do walki w łącznie sześciu kategoriach wiekowych stanęło blisko 50 zawodników z różnych stron Polski.

W turnieju wystartowali czołowi amatorzy naszego kraju w tym:
– Paula Siwoń-Sekuła (Nowa Słupia) – numer 3 kategorii Open kobiet, medalistka Mistrzostw Polski,
– Agnieszka Lucińska-Kozłowska (Starachowice) – numer 7 kategorii kobiet Open, medalistka Mistrzostw Polski,
– Aleksander Tor (Mielec) – numer 1 kategorii 60+ w Polsce, dziesięciokrotny Mistrz Polski,
– Andrzej Moczek (Skarżysko-Kamienna) – numer 1 kategorii 50+ w Polsce, aktualny wicemistrz Halowych Mistrzostw Polski,
– Konrad Maciejewski (Rzeszów) – numer 2 kategorii Open w Polsce, medalista Mistrzostw Polski,
– Andrzej Gąsienica-Roj (Zakopane) – numer 2 kategorii 40+ i numer 3 kategorii 45+ w Polsce, medalista Mistrzostw Polski,
– Leszek Wrzesień (Warszawa) – numer 7 kategorii Open w Polsce, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski,
– Mariusz Gosik (Warszawa) – numer 6 kategorii 40+ w Polsce, aktualny Halowy Mistrz Polski w kategorii 40+,
– Józef Krzysztyński (Rymanów Zdrój) – numer 7 kategorii 40+ w Polsce, aktualny brązowy medalista Halowych Mistrzostw Polski w kategorii 40+,
– Janusz Słomiński (Pabianice) – numer 2 kategorii 60+ i numer 8 kategorii 55+ w Polsce, medalista Mistrzostw Polski,
– Janusz Cach (Jarosław) – numer 6 kategorii 55+ w Polsce, aktualny brązowy medalista Halowych Mistrzostw Polski,
– Marian Mocoń (Starachowice) – numer 8 kategorii 65+ w Polsce,

W kategorii kobiety Open najlepsza okazała się Agnieszka Lucińska-Kozłowska (Starachowice), która w decydującym pojedynku pokonała Paulę Siwoń-Sekułę (Nowa Słupia) 6-3, 6-3. Na najniższym stopniu podium uplasowała się Monika Kowska z Tarnobrzega.

Zwycięzcą kategorii mężczyźni Open został aktualny wicelider tej kategorii – Konrad Maciejewski (Rzeszów), który zwyciężył w meczu finałowym z Grzegorzem Szczotką (Jarosław) 6-2, 6-2. W meczach półfinałowych zwycięzca turnieju wygrał po trzy setowym pojedynku z Mariuszem Gosikiem 1-6, 6-1 10-5, a drugi finalista po równie zaciętym meczu pokonał Leszka Września (Warszawa) 6-3, 4-6, 10-5.

W meczu finałowym kategorii mężczyźni 45+ po niezwykle ciekawym pojedynku, faworyt gospodarzy – Robert Stępień (Stalowa Wola), pokonał jednego z czołowych zawodników tej kategorii w Polsce – Józefa Krzystyńskiego (Rymanów Zdrój) 6-7, 6-4 10-4. Trzecie miejsce zajęli Artem Takmadżan (Stalowa Wola) i Piotr Rogalewicz (Pabianice).

Bezkonkurencyjny w kategorii mężczyźni 55+ okazał się 6 zawodnik tej kategorii w Polsce Janusz Cach (Jarosław), który w decydującym pojedynku pokonał Jacka Trybusa (Krosno) 6-3, 7-5. W meczach półfinałowym Cach wygrał ze Stanisławem Zagórskim (Dębica) 6-2, 6-1, a Trybus z Bogusławem Klimkiewicz (Łęczna 6-1, 7-6.

W kategorii mężczyźni 60+ żadnych szans swoim rywalom nie dał aktualnie numer 1 tej kategorii Aleksander Tor, pokonując w finale Marka Tylmana (Łaskarzew) 6-1, 2-0 krecz. Trzecie miejsce zajęli tenisiści gospodarzy Adam Konefał i Mieczysław Pęzioł.

W najstarszej kategorii wiekowej mężczyźni 65+ najlepszy okazał się Mieczysław Pęzioł (Stalowa Wola), która w decydującym pojedynku pokonała Mariana Moconia(Starachowice) 6-4, 6-4.

Chcemy bardzo podziękować naszym sponsorom, dzięki którym mogliśmy uatrakcyjnić nasz turniej, a przede wszystkim jesteśmy wdzięczni Prezydentowi Stalowej Woli – Panu Lucjuszowi Nadbereżnemu za wsparcie naszej inicjatywy. Wierzymy, że nasze działania w dużym stopniu wpisują się w strategię rozwoju miasta, jaką niewątpliwie jest popularyzacja sportu.