do: Aktualności, Pływalnia kryta

Od soboty, 6 czerwca otwieramy pływalnię krytą Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli. Wracamy po 87 dniach przymusowego zamknięcia. Wznawiamy swoją działalność już w najbliższą  sobotę,
a pierwszych klientów zapraszamy od godz. 7.00. Obiekt będzie czynny codziennie do godz. 22.00.

W trosce o bezpieczeństwo naszych klientów i pracowników bez których nasza pływalnia nie mogłaby sprawnie funkcjonować, musimy wprowadzić szereg zasad bezpiecznego korzystania z pływalni,  które prezentujemy poniżej:

 

 1. Wprowadzamy bezwzględny zakaz korzystania z pływalni osób z objawami jakiejkolwiek ostrej infekcji, przede wszystkim dróg oddechowych.
 2. Obowiązuje ograniczona liczba uczestników korzystających z obiektu. Na terenie pływalni krytej może przebywać jednocześnie nie więcej niż 60 osób:
  • BASEN DUŻY I NOWY – maksymalnie z jednego toru mogą korzystać 4 osoby jednocześnie (łącznie 24 osoby jednocześnie w danej niecce),
  • BASEN MAŁY maksymalnie 12 osób jednocześnie,
  • JACUZZI maksymalnie 3 osoby jednocześnie.
 3. Dodatkowo prosimy o zachowanie zasad dystansu społecznego w pozostałych pomieszczeniach pływalni:
 • KASA – maksymalnie 3 osoby jednocześnie,
 • SZATNIA W HOLU – maksymalnie 4 osoby jednocześnie,
 • PRYSZNICE – maksymalnie 4 osoby jednocześnie.
 1. Obowiązuje zachowanie niezbędnego dystansu społecznego – 2-metrowej odległości pomiędzy osobami stojącymi w kolejce oraz w otoczeniu pływalni, tj.: szatni, przebieralni, toalet, natrysków, a także podczas pływania w basenie.
 2. Obowiązkowa dezynfekcja rąk przez użytkowników przy wejściu na teren obiektu.
 3. Przestrzeganie zasad higieny użytkowników na pływalniach – obowiązkowa i staranna kąpiel oraz umycie całego ciała pod natryskiem przed wejściem do hali basenowej. Przestrzeganie ścisłego rozdziału strefy obutej i bosej, przejście do hali basenowej przez brodzik do płukania stóp.
 4. Prosimy o równomierne rozmieszczenie osób kąpiących się lub pływających w niecce basenowej.
 5. Obowiązuje noszenie osłon ust i nosa przez użytkowników z wyłączeniem kąpieli i pływania w basenie – osłona ust i nosa powinna być zdjęta i pozostawiona wraz z ubraniem w przebieralni, z której należy bezpośrednio udać się pod natrysk i poprzez brodzik przejść do basenu. Ubierając się po kąpieli należy ponownie założyć osłonę ust i nosa w pomieszczeniu przebieralni.
 6. Ograniczenie pobytu w obiekcie do czasu kąpieli w basenie i przebrania się.
 7. Prosimy o bezwzględne stosowanie się do wywieszonych instrukcji jak również zaleceń pracowników obsługi obiektu.
 8. Pamiętaj, żeby kichać lub kaszleć w zgięty łokieć lub w chusteczkę jednorazową, którą należy szybko wyrzucić do kosza, a następnie umyć ręce.
 9. Preferujemy płatności bezgotówkowe, jeżeli to możliwe prosimy o regulowanie należności kartą płatniczą.

 

Pragniemy również poinformować o ograniczeniach w dostępności niektórych usług do odwołania:

– strefa saun będzie nieczynna,

– zawieszone zostały zajęcia w ramach programu nauki pływania – Rybka, aquaaerebik oraz Kurs Malucha,

– nie obowiązuje bilet promocyjny.

Zasada „Basen jest tak czysty jak czysty jesteś TY”,  jest szczególnie ważna w tym trudnym dla nas wszystkich okresie, a czyste sumienie
na basenie nie wystarczy. Ochrona przed nadmiernym zagęszczeniem osób przebywających na pływalni i zachowanie dystansu społecznego przez cały czas pobytu w obiekcie obok przestrzegania zasad higieny osobistej jest podstawowym warunkiem bezpiecznego korzystania z pływalni.

 

Pamiętajmy o dokładnym umyciu ciała pod prysznicem przed wejściem do wody oraz
o powstrzymaniu się z korzystania z obiektu, gdy jesteśmy chorzy. Dzięki temu przebywanie na naszych obiektach będzie bezpieczne i przyjemne dla nas wszystkich.

 

Wspólnie zadbajmy o bezpieczny i komfortowy powrót na pływalnie.

Prosimy o śledzenie naszej strony internetowej i profilu na portalach społecznościowych, na których na bieżąco będziemy Państwa informować o tymczasowych zasadach ograniczonego dostępu do obiektów sportowych zgodnie z wytycznymi wynikającymi z Rozporządzeń Rady Ministrów, a także nowymi wytycznymi Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Sportu i zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego.

 

 

 

 

 

Ostatnio dodane

Wpisz poniżej szukane słowo lub wyrażenie