do: Aktualności, Motyl

Zakończył się kolejny, roczny cykl treningowy zawodników Sekcji Pływackiej MOTYL MOSiR Stalowa Wola. Zwieńczeniem tego cyklu był udział naszych zawodników w Letnich Mistrzostwach Polski. Wystartowali w nich; Agata Kozak, Paulina Latawiec, Kamil Blacha, Dawid Kanty, Gabriel Ambroszko i Maksym Nowak.

     Zawodnicy 14 letni ścigali się w Ostrowcu Świętokrzyskim. Tu bardzo dobrze zaprezentował się Kamil Blacha. Mocno poprawił wszystkie swoje wyniki. Najlepszy czas uzyskał na 200 grzbietowym (2;40,08), poprawiając poprzednią „życiówkę o 16 sekund. Paulina Latawiec startowała w stylu klasycznym i kraulu. Popłynęła bardzo dobrze, szczególnie na dłuższych dystansach. Na 200 klasycznym poprawiła swój rekord życiowy o ponad 14 sekund (3;10,63).   Agata Kozak (również żabkarka) najlepiej spisywała się na krótszych dystansach i była bliska awansu do serii finałowych.

     15 latkowie, na swoje mistrzostwa pojechali do Lublina. Gabriel Ambroszko, który ostatnio pracował nad poprawą techniki, zdecydowanie poprawił swoje wyniki. Najlepsze wyniki uzyskał Dawid Kanty, który na 100 i na 200 grzbietowym awansował do startu w finałach B i tylko pech pozbawił go możliwości walki o awans do finału A na 50 grzbietowym.

     Nasz najstarszy pływak, 17 latek, Maksym Nowak, ścigał się w Oświęcimiu. Tam startował w jednej kategorii wiekowej z 18 latkami. Łatwo więc nie było. Dodatkowo, w Oświęcimiu do finałów kwalifikowało się tylko po 8 zawodników. Maksym, najlepszy grzbiecista MOTYLA zajął w wyścigu na 200 metrów 11 miejsce i awans do finału B. W wyścigu finałowym poprawił swój wynik z 2;11,52 na 2;09,85 i awansował na miejsce 10-te. Wynik jaki uzyskał w wyścigu finałowym, spokojnie dawał mu awans do finału A. Maksym, wśród zawodników 17 letnich jest trzeci w Polsce.

     Zawodnikom gratulujemy, życzymy wakacyjnego wypoczynku i do zobaczenia 21 sierpnia na rozpoczęciu pracy w kolejnym cyklu treningowym.

Ostatnio dodane

Wpisz poniżej szukane słowo lub wyrażenie