do: Aktualności

W miniony weekend w naszej hali tenisowej został rozegrany turniej Masters Grand Prix Stalowej Woli Amatorów. W najważniejszym turnieju sezonu udział wzięła najlepsza ósemka cyklu.

Uczestnicy turnieju:

  • Jacek Kowal
  • Adam Konefał
  • Artem Takmadżan
  • Mirosław Furman
  • Tomasz Zontek
  • Robert Szeliga
  • Jakub Łuczakowski
  • Maciej Wilczyński

Zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy (fioletową i zieloną), a do półfinałów awansowały po dwie najlepsze osoby z danej grupy. I tak w półfinałach znaleźli się Jakub Łuczakowski i Adam Konefał oraz Artem Takmadżan i Jacek Kowal. W pierwszym pojedynku zwyciężył Jakub Łuczakowski 6-2, 6-3, natomiast w drugim półfinale po niezwykle zaciętym, dwugodzinnym pojedynku lepszy okazał się Jacek Kowal, wygrywając 6-4, 6-4.

W trwającym blisko 2,5 godziny finale, który odbył się w niedzielę w sesji wieczornej, obaj zawodnicy zafundowali kibicom niezwykłą dawkę tenisa stojącego na bardzo wysokim poziomie. Śmiało możemy powiedzieć, że zarówno mecz półfinałowy pomiędzy Jackiem Kowalem, a Artemem Takmadżanem jak i mecz finałowy były to jedne  z najlepszych meczów w cyklu Grand Prix Stalowej Woli Amatorów w sezonie halowym 2016/2017. Ostatecznie zwycięzcą turnieju wynikiem 7-5, 3-6, 10-6 został Jacek Kowal, triumfując tym samym w klasyfikacji generalnej Grand Prix Stalowej Woli Amatorów w sezonie halowym 2016/2017.

Dokładne wyniki turnieju MASTERS oraz klasyfikacja generalna na zakończenie sezonu znajdują się tutaj: Amatorzy

Serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy wszystkim zawodnikom biorących udział w turniejach w minionym już sezonie oraz zapraszamy do udziału w następnych rozgrywkach Grand Prix Stalowej Woli Amatorów !!!

GPSWA 1Na zdjęciu 1 najlepsza ósemka Grand Prix Stalowej Woli Amatorów w sezonie halowym 2016/2017: od lewej Robert Szeliga, Adam Konefał, Jacek Kowal, Maciej Wilczyński, Artem Takmadżan, Tomasz Zontek, Jakub Łuczakowski i Mirosław Furman.

GPSWA 2Na zdjęciu 2 finaliści turnieju: od lewej: Jacek Kowal i Jakub Łuczakowski.

 

Ostatnio dodane

Wpisz poniżej szukane słowo lub wyrażenie