do: Aktualności

W minioną sobotę 9 marca na pływalni w Nowej Dębie odbyły się Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego dzieci 10-11 lat w pływaniu. Naszą sekcję na tych zawodach reprezentowało 14 dziewczyn i 7 chłopaków. W sumie w zawodach wystartowało 183 dzieci z 18 klubów województwa podkarpackiego. W klasyfikacji medalowej młodzi pływacy MOTYLA, zdobywając 5 medali (3 złote i 2 brązowe) zajęli 6 miejsca na 18 klubów. Rekordy życiowe większości zawodniczek i zawodników zaowocowały zajęciem 2- go miejsca w progresji wyników. Prawie wszystkie starty kończyły się pobiciem rekordów życiowych. Najlepszym zawodnikiem Motyla był Miłosz Marchut, który zdobył 4 medale w startach indywidualnych. Trzy koloru złotego  na dystansie 50 i 100 metrów stylem grzbietowym oraz 50 metrów stylem motylkowym. Czwarty brązowym medal zdobył na 100 metrów stylem dowolnym. Swój pierwszy medal na Mistrzostwach Okręgu zdobyła Zuzanna Tarka. Zuzia zajęła 3 miejsce na dystansie 200 metrów stylem dowolnym. Dobre miejsca zajęła również Anna Kiszka. Była 5 na 50 metrów stylem dowolnym i 8 w stylu grzbietowym. Wśród pozostałych zawodników MOTYLA w czołówce plasowali się także: Karol Domański, Maurycy Kuźma, Lena Marchut oraz Jakub Stanicki. W zawodach wystartowali i pobili swoje rekordy życiowe: Magdalena Bednarz, Magdalena Darłak, Milena Kiper, Leon Krawiec, Julia Kułaga, Rozalia Pikor, Gabriele Raskieviciute,  Wiktor Sokólski, Kinga Słapczyńska, Iga Wargala, Adrianna Weber,  Klaudia Zawadzka. Debiut w zawodach pływackich tej rangi zaliczyli Tomasz Darłak, Wiktor Sokólski, Jakub Stanicki oraz Iga Wargala (wszyscy rocznik 2014). Teraz przed młodymi pływakami treningi i przygotowanie do II edycji Podkarpackiej Ligi Dzieci w Lesku, które odbędą się 6 kwietnia.