do: Aktualności, VEGA MOSiR

Na boiskach do siatkówki plażowej przy odkrytej pływalni MOSiR w Stalowej Woli odbył się w dniach 6-7 lipca turniej półfinałowy Mistrzostw Polski Kadetek w Siatkówce Plażowej.

Patronat honorowy nad imprezą objął Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli.

Udział wzięło 16 najlepszych par z Łodzi, Kalisza, Starego Sącza, Łasku, Sosnowca, Wieliczki, Kielc, Skarżyska Kamiennej, Chrzanowa, Zaleszan i Stalowej Woli wyłonionych wcześniej drogą eliminacji. W grze można było zobaczyć np. wicemistrzynie Polski z 2018 r Maję Salwę i Klaudię Łyduch z Wieliczki. Nasz region reprezentowały pary Natalia Kita/Maryla Paterek (UKS Zaleszany),Kinga Prawica/Weronika Kosak (Vega MOSiR Stalowa Wola) oraz Zuzanna Bełczowska/Natalia Reiment (Vega MOSiR Stalowa Wola). W Polsce rozgrywane były cztery takie półfinały z każdego z nich cztery pierwsze pary awansują do finału MP.

Stojące na wysokim poziomie rozgrywki odbywały się systemem brazylijskim (druga porażka eliminuje z imprezy). Nie zabrakło zażartej walki o każdą piłkę, okrzyków radości, ale także i łez po przegranych meczach. Po dwudniowych zmaganiach wyłoniono ostateczną kolejność par które awansowały do finału MP:

  1. Maja Salwa/Klaudia Łyduch (Solna Wieliczka)
  2. Wiktoria Frosik/ Estera Sośniecka (UMKS-PMOS Chrzanów)
  3. Wiktoria Lach /Oliwia Laszczyk (ŁKS Żeńska Siatkówka Łódź)
  4. Angelika Floryan/Julia Kruczek (Poprad Stary Sącz)

Z podkarpackich par najlepiej wypadła para Bełczowska/Rejment zajmując 9 miejsce .

Zawody sędziowali sędziowie wyznaczeni przez PZPS, a sędzią głównym był pan Henryk Darocha ze Śląska .

Organizatorzy dziękują firmom: Piekarnia Rostek, OSM Stalowa Wola, Tech-Ekspert Południe, Pizzeria Rustica 2 za pomoc w organizacji półfinału a także pracownikom MOSiR Stalowa Wola za doskonałe przygotowanie obiektu i pomoc w przeprowadzeniu zawodów.

Ostatnio dodane

Wpisz poniżej szukane słowo lub wyrażenie