do: Aktualności, Motyl

W sobotę 4 marca odbyły się zawody pływackie z cyklu Podkarpackiej Ligi Dzieci 11-12 lat w Jarosławiu. W pierwszych startach wiosennych edycji wystartowało 286 dzieci z 18 klubów naszego województwa. Sekcję Pływacką Motyl MOSiR Stalowa Wola reprezentowało 28 dzieci (19 dziewczyn i 9 chłopaków). Większość „Motylków” poprawiła swoje rekordy życiowe. Największe postępy zrobiła Magdalena Bednarz, Anna Głasek. Swoje wyniki poprawili/ły również: Karol Domański, Mikołaj Dubaj, Milena Kowalska, Patrycja Kowalska, Natalia Kołodziej, Miłosz Marchut, Emilia Maziarz, Maksymilian Nowak, Rozalia Pikor, Gabriele Raskieviciute, Filip Skrzypek, Emilia Sobiło, Hanna Stańczyk, Kinga Słapczyńska, Matylda Słapczyńska  i Amelia Warchoł.

Podsumowująć progresję zawodników Stalowa Wola zajęła 5 miejsce na 18 klubów. W punktacji drużynowej młodzi pływacy zajęli 10 miejsce. Najlepszym zawodnikiem SP MOTYL był Mikołaj Dubaj (rocznik 2011), który dwukrotnie uplasował się na 2 miejscu (50 metrów stylem motylkowym oraz 100 metrów stylem grzbietowym).  Punkty dla Motyla zdobył również Miłosz Marchut. Miłosz uplasował się tuż za podium na 50 metrów stylem grzbietowym. Warto tutaj zaznaczyć, że Miłosz klasyfikowany był  z zawodnikami o rok starszymi.

Za tydzień w Nowej Dębie rocznik 2011/12 czeka start w Mistrzostwach Okręgu Podkarpackiego.