do: Aktualności

W minioną sobotę (4 grudnia) na mieleckim basenie pływacy zakończyli starty w jesiennej rundzie zawodów z serii Podkarpacka Liga Dzieci 10-11 lat. W jesiennym cyklu  udział wzięło 20 zespołów z Podkarpacia. Motylki po ostatniej rekordowej zdobyczy punktowej w klasyfikacji końcowej awansowali z 8 miejsca na 5. Najwięcej punktów na ostatnich zawodach zdobył Mikołaj Dubaj, który wygrał na dystansie 100 metrów stylem zmiennym i był drugi na 50 metrów stylem motylkowym. Medale w startach indywidualnych dla Stalowej Woli zdobyli ponadto Weronika Agaiby i Martyna Bednarczyk. Weronika była druga na 50 metrów stylem motylkowym, a razem z Martyną stanęły na podium 100 metrów stylem zmiennym. Weronika był 2, a Martyna uplasowała się stopień niżej.  Także inni zawodnicy zasługują na słowa pochwały za zdobyte  punkty dla klubu (Bartosz Gazda i Rafał Wojtak)              i poprawę swoich rekordów życiowych (progresja).  Na zawodach w Mielcu  w progresji wyników Motyl uplasował się na czele. Każdy kto choć trochę interesuję się pływaniem wie, że niezwykle trudno jest uplasować się na pierwszym miejscu wystawiając największą liczbę zawodników. W Mielcu stawiło się aż 30 Motylków w tym, aż 4 z nich po raz pierwszy brało udział takich zawodach. Debiutanci to Agata Ozimek, Rozalia Pikor, Maja Skrzypek  i  Matylda Słapczyńska.  W „dziesiątce” najwartościowszych wyników było 4 stalowowolskich pływaków. Weronika Agaiby i Martyna Bednarczyk wśród dziewczyn (11 lat), Rafał Wojtak (chłopcy 11 lat) oraz Mikołaj Dubaj w kategorii chłopców 10 letnich. Tradycyjnie na koniec zawodów odbyły się wyścigi sztafetowe            w konkurencji 4 x 50 metrów stylem dowolnym. Tutaj wszystkie „nasze” sztafety wywalczyły miejsca punktowane. Sztafeta chłopców w składzie Mikołaj Dubaj, Bartosz Magdziak, Miłosz Marchut, Maksymilian Nowak zajęła 5 miejsce. Sztafeta dziewcząt uplasowała się na 6 miejscu (Gabriela Dziewa, Emilia Maziarz,  Natalia Kuziora i Blanka Sroczyńska).  Jeszcze lepiej poszło starszym Motylkom. Dziewczyny zajęły 3 miejsce ( Weronika Agaiby, Martyna Bednarczyk, Martyna Partyka i Milena Paleń), a Dawid Wojtak, Rafał Wojtak, Bartosz Gazda i Karol Kaczorowski wywalczyli złoto.