do: Aktualności, Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku

Jakub Czubat (kapitan), Piotr Cholewa, Mateusz Kogut, Szymon Marchut, Karol Pikuła, Oskar Bystrek, Mateusz Maślach, Tomasz Krupa, Jakub Sowa, Bartosz Pioterczak, Patryk Cyganowski, Filip Bereszkiewicz. W takim składzie Akademia Piłkarska Stalowa Wola 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie wywalczyła drugie miejsce w ogólnopolskim finale turnieju „Z podwórka na stadion” o puchar Tymbarku w kategorii U-10.

Wicemistrzowie Polski w drodze do finału pokonali bez większych problemów prawie wszystkie drużyny. 30 kwietnia zawodnicy rozegrali mecze grupowe, które dały im awans do najlepszej ósemki w Polsce. Po zwycięstwie 3:1 z Lechem Poznań oraz 3:0 z Football Academy Szczecin, Akademia Piłkarska Stalowa Wola przeszła do dalszej fazy z pierwszego miejsca. W ćwierćfinale mistrz Podkarpacia pokonał drużynę z Opola – 4:2, a w półfinale wyższość stalowowolskiej drużyny musiała uznać Małopolska. Akademia Piłkarska ograła przeciwnika do zera wbijając przy tym 4 bramki.

Nasi piłkarze w finale zmierzyli się ponownie z drużyną Football Academy Szczecin. Początek meczu zdominowali piłkarze ze Szczecina, jednak pod koniec pierwszej połowy bramkę dla stalowowolskiej Akademii zdobył Bartosz Pioterczak. Drużyny zeszły na przerwę z wynikiem 2:1 dla szczecinian. Po pauzie inicjatywę przejęła drużyna z Podkarpacia. Po emocjonującej grze do wyrównania doprowadził Patryk Cyganowski. Mecz zakończył się wynikiem 2:2, dlatego też sędzia podyktował rzuty karne. Po pierwszej rundzie w rzutach był remis i dopiero druga wyłoniła zwycięzcę. Niestety los okazał się łaskawszy dla zespołu ze Szczecina. Drużyna Football Academy Szczecin umieściła piłkę w siatce 8 razy, piłkarze ze stalowowolskiej drużyny – 7.

Młodym piłkarzom z trybun Stadionu Narodowego kibicował Prezydent Lucjusz Nadbereżny. – Wielka radość i duma widząc ma żywo przyszłość polskiej piłki trzymającą na Stadionie Narodowym flagę Stalowej Woli! Wielkie gratulacje! – napisał na swoim profilu na portalu Facebook.com. Mecz Finałowy sędziował Szymon Marciniak, znany z sędziowania Ligi Mistrzów. Królem Strzelców natomiast został wychowanek Akademii Stalowa Wola Bartek Pioterczak.

We wtorek 3 maja, przed Miejskim Domem Kultury w Stalowej Woli, młodzi piłkarze zaprezentowali się ze zdobytym pucharem. Władze miasta na czele z Prezydentem Lucjuszem Nadbereżnym, uhonorowały Mistrzów Akademii Piłkarskiej Stalowa Wola. Prezydent wręczył im drugi puchar, piłki oraz ufundował bilety na mecz towarzyski Polska – Litwa, który odbędzie się 6 czerwca w Krakowie. Zawodnicy nie pozostali dłużni. Wręczyli przedstawicielom władzy swoje medale i pamiątkowe koszulki. Na koniec zaprezentowali też swój okrzyk bojowy: Piłka nie lalka, Akademia walka, walka!

DSC_0654

DSC_0001

DSC_0159  DSC_0657

DSC_0669

DSC_0705

DSC_0722

DSC_0725

DSC_0748

DSC_0788

DSC_0802

DSC_0816

DSC_0988

DSC_0994

 

Ostatnio dodane

Wpisz poniżej szukane słowo lub wyrażenie