do: Aktualności

W piątkowy poranek dzieci ze stalowowolskich szkół podstawowych wypełniły trybunę hali MOSiR. Pierwszy dzień Stalowowolskich Dni Sportu skierowany był do najmłodszych czyli uczniów klas I – III. Każda szkoła wystawiła do rywalizacji 10 – cio osobowe drużyny (5 dziewcząt i 5 chłopców).

Organizatorzy przygotowali 11 różnorodnych konkurencji: skok w dal z miejsca, rzuty lotkami do celu, przeskoki obunóż przez leżące tyczki, marsz w podporze przodem, wejście przodem i tyłem na 1-2-3-4 stopnie stepera, przejście przez tyczkę gimnastyczną przodem i tyłem, kozłowanie piłki na wyznaczonym dystansie, rzut do ruchomego kosza z odległości 5 m, przewrót w przód, rzuty woreczkami do leżących okręgów i przejście równoważne po ławce gimnastycznej. Dzieci z wielką ambicją i zaangażowaniem pokonywały kolejne stacje, niesione głośnym dopingiem przez kolegów i koleżanki zasiadających na trybunach. W tym dniu wszyscy byli zwycięzcami. Każde dziecko rywalizujące otrzymało pamiątkowy medal a każda szkoła plecach z nagrodami niespodziankami. Nagrodą dla wszystkich przybyłych był krótki pokaz akrobatyki sportowej w wykonaniu zawodniczek klubu „Piramida” Rzeszów, reprezentantek Polski, w składzie: Weronika Filip i Klaudia Maksimek. Warto zaznaczyć, że Weronika jest stalowowolanką od 5 lat trenującą w Rzeszowie akrobatykę.

Ciąg dalszy Stalowowolskich Dni Sportu w najbliższą niedzielę 15 września. O godzinie 16.00 w hali MOSiR na przybyłych czeka pokaz akrobatyki sportowej w wykonaniu klubów „Piramida” Rzeszów i „SportStal” Stalowa Wola. Swoje umiejętności zaprezentują zawodnicy mieszanych sportów walki z klubu „Kaito” Stalowa Wola a także młodzi koszykarze Stali. Trening personalny zaprezentują członkowie klubu ICON Fitness. Będzie wiele konkursów i cennych nagród. Zapraszamy wszystkich miłośników sportu w niedzielę do hali MOSiR na godzinę 16.00.

Link do galerii na Facebooku – https://www.facebook.com/pg/mosirSW/photos/?tab=album&album_id=2395541057400762

Ostatnio dodane

Wpisz poniżej szukane słowo lub wyrażenie