do: Aktualności, VEGA MOSiR

Na boiskach przy letniej pływalni w Częstochowie 25 i 26 lipca odbył się turniej finałowy Mistrzostw Polski Juniorek w siatkówce plażowej. Po raz drugi z rzędu uczestniczyła w nim para Vegi MOSiR Stalowa Wola Natalia Szajowska- Aleksandra Bazan.

Po ubiegłorocznym 9 miejscu celem dziewcząt było zajęcie wyższej lokaty. Nie było to łatwe zadanie, bo w turnieju wzięło udział 16 najlepszych par w Polsce w większości specjalizujących się w siatkówce plażowej np: wicemistrzynie Świata Szkół para Ciesielska -Cholewiak czy reprezentantki Polski Kłoda -Orlicka . Nasza para wychowanki trenerów Jakuba Patkiewicza i Mirosława Sroki nie ma zbyt wielu możliwości pogrania w turniejach plażowych na wysokim poziomie, bo na terenie Podkarpacia nie organizuje się ich dużo a wyjazdy po całej Polsce są niestety zbyt kosztowne. Pomimo wszelkich trudności dziewczyny pokazały, że przy dobrym wyszkoleniu wyniesionym z hal siatkarskich i ambicji można nawiązać walkę również z „plażowiczkami”. Po ciężkiej walce Natalia i Ola zajęły 7 miejsce i potwierdziły że należą do czołowych par w Polsce w tej dyscyplinie.

Turniej rozpoczęły od falstartu w meczu z parą Agata Ceynowa -Julia Paszke (UKS Zatoka Pucka 95). Tak spięte i zdenerwowane jak w tym mecz nasze dziewczyny nie były jeszcze nigdy. Nie wychodził im żaden element w grze i przegrały zdecydowanie 2:0 (21;8,21;10). Po tym meczu nasze siatkarki spadły na prawą stronę tabeli. Turniej był rozgrywany systemem brazylijskim, w którym druga porażka eliminuje z dalszej gry. Na szczęście „postawione pod ścianą” Ola i Natalia pokazały stalowy charakter „veganek” i w drugim meczu nie dały szans parze Aneta Matczak -Alicja Cybulska (UKS Esperanto Warszawa).Wygrały 2:0 (21:15 , 21:16). Był to doskonały mecz w wykonaniu Natalii. Następne spotkanie decydowało o wejściu do czołowej ósemki, a parą z którą nasz duet się spotkał były Katarzyna Szymańska-Martyna Jachimowicz (Zorza Wodzisław Śląski). Z parą tą dziewczyny miały okazję się spotkać na półfinale MP w Katowicach trzy tygodnie wcześniej. Wtedy nasze przegrały i teraz pałały żądzą rewanżu. Mecz pokazał że dziewczyny dobrze przepracowały okres przygotowawczy do finałów i nie dały żadnych szans rywalkom wygrywając 2:0 (21:8 , 21:14). Niestety stawka następnego meczu z parą Dominika Bylicka-Natalia Bogdanowicz (Budowlani Łódź), który decydował o wejściu do czołowej szóstki usztywniła „veganki”i nie zagrały już tak swobodnie jak w poprzednich meczach. Porażka 2:0 (21:17, 21:18) i siódme miejsce w Polsce stało się faktem.

Po meczu dziewczyny długo były złe na siebie, bo pary nawet do trzeciego miejsca były jak najbardziej w ich zasięgu. Niestety zabrakło ogrania pod presją w poważnych turniejach ale kiedy do nich dotarło że są siódmą para w Polsce to były szczęśliwe, tym bardziej że są wyżej niż wspomniane Wicemistrzynie Świata, które zakończyły zawody na 9 miejscu . Mistrzostwo Polski zdobyła para Patrycja Jundziłł – Julia Gierczyńska pokonując w finale parę Martyna Kłoda-Magdalena Orlicka. Natalia i Ola dziękują MOSiR Stalowa Wola za umożliwienie treningów i sfinansowanie wyjazdu na finał, a także firmom Tech-Ekspert Południe Paweł Kalita i PPHU RENART Renata Wilewska -Kolano które wspomogły zakup sprzętu(bielizna termoaktywna, bluzy ,czapki ,stroje do siatkówki plażowej), niezbędnego na takim wyjeździe, dzięki czemu nasze dziewczyny wyglądały profesjonalnie i mogły godnie reprezentować nasze Miasto.

Pod podanym poniżej linkiem można zobaczyć wygrany mecz z Warszawą: https://www.facebook.com/VegaStalowaWola/videos/1355627911216361/

IMG_20170725_182620923

Ostatnio dodane

Wpisz poniżej szukane słowo lub wyrażenie