do: Aktualności, Motyl

W sobotę 8 grudnia w Mielcu odbyły się ostatnie zawody jesiennej edycji Podkarpackiej Ligi Dzieci. Udział wzięło blisko 200 dzieci całego Podkarpacia z 13 klubów. Ze Stalowej Woli pojechało 25- cio osobowa ekipa z roczników 2007, 2008 i 2009. Zawodnikom Motyla ciężko było dotrzymać kroku takim tuzom pływania jak Rzeszów, Dębica czy Mielec, ale serca do walki im nie brakowało. Mimo, iż drużynowo nie udało im się znaleźć się w pierwszej trójce jesiennej edycji zawodnicy Motyla zrobili największą progresję i postępy, jeżeli chodzi o wyniki wśród wszystkich ekip startujących na zawodach. Wszyscy pływacy poprawili swoje rekordy życiowe, a Emilia Olko została najlepszą zawodniczą w swojej kategorii wiekowej za najlepszy wynik wg punktacji FINA ( była pierwsza na 100 metrów stylem dowolnym i 2 na 50 metrów stylem klasycznym). Punktował również Daniel Sowa na dystansie 50 metrów stylem motylkowym (6 miejsce). Bardzo dobrze spisały się sztafety na dystansie 4 x 50 metrów stylem dowolnym.

Sztafeta dziewcząt w składzie Adrianna Kurzyna, Zuzanna Kułaga, Weronika Ambroszko oraz Emilia Olko zajęły 3 miejsce w roczniku 2008. Sztafeta chłopców z rocznika 2008 zajęła 2 miejsc. W sztafecie tej płynęli: Stanisław Babicki, Fabian Siry, Jakub Wronowski i Dawid Kanty.

Również starsi pływacy z rocznika 2007 zajęli miejsce na „pudle” zdobywając 3 miejsce. Skład sztafety Motyla to: Aleksander Chudzik, Kacper Jonaszek, Radosław Kowalczyk oraz Daniel Sowa.

Najmłodsze zawodniczki Motyla z rocznika 2009 w składzie: Paulina Latawiec, Natalia Kułaga, Sara Bełzak i Agata Kozak pierwszy raz brały udział w wyścigach sztafetowych. Mimo, że startowały w jednej kategorii z zawodniczkami rok starszymi pokazały hard ducha i wolę walki. Po zakończonym wyścigu w/w zawodniczki otrzymały gromkie brawa od publiczności zgromadzonej na mieleckie pływalni.

Gratulujemy zawodniczkom i zawodnikom rekordów życiowych.

 

 

 

Ostatnio dodane

Wpisz poniżej szukane słowo lub wyrażenie