do: Aktualności

W piątek i sobotę w Stalowej Woli będzie okazja, by osobiście spotkać Kasię Kowalską, zespół Perfect, Sławka Uniatowskiego, Piotra Kostrzewę, szefa Chopin University Big Band i Kapelę ze Wsi Warszawa. W Strefie Muzycznej na Błoniach Nadsańskich spotkania z artystami poprowadzą dziennikarze muzyczni Polskiego Radia. Wieczorem gwiazdy wystąpią na scenie „Lato z Radiem Festiwal”. W sobotę usłyszymy zapewne nową piosenkę Korteza!

– W Stalowej Woli wystąpię po raz pierwszy. Zagramy program złożony z piosenek ze wszystkich moich albumów. Niewykluczone, że wykonamy także JEDEN NOWY UTWÓR z płyty, nad którą aktualnie pracuję z chłopakami – mówi artysta-fenomen polskiej sceny muzycznej. 30-letni muzyk, kompozytor, wokalista, gitarzysta i pianista, którego każda płyta niemal natychmiast po ukazaniu się stała się co najmniej platynowa.​ KORTEZ zagra W SOBOTĘ OK. GODZ. 21.30, być może po południu spotka się z fanami w Strefie Muzycznej.

Pierwszymi gośćmi w Strefie Muzycznej W PIĄTEK 9 SIERPNIA O GODZ. 15.15 będą muzycy z zespołu PERFECT. – W Stalowej Woli łupniemy z całej siły! Zapraszamy na koncert, ale także na spotkanie w Strefie Muzycznej, porozmawiamy sobie trochę! – zachęcają. – Do Festiwalu mamy ogromny sentyment, zwłaszcza do będącej jego znakiem rozpoznawczym „Polki Dziadek”, melodii od ponad 40 lat kojarzącej się Polakom z latem! „Latem z Radiem”! – dodaje DAREK KOZAKIEWICZ, w Perfekcie grający od 22 lat. W Strefie Muzycznej na Błoniach powita ich szef muzyczny radiowej Jedynki Marcin Kusy, który także o godz. 21.00 zapowie koncert Perfectu na głównej scenie.

W Strefie Muzycznej W SOBOTĘ O GODZ. 15.50 gościem Marcina Kusego będzie KASIA KOWALSKA. – „Lato z Radiem” to dla mnie synonim dorastania i wakacji – mówi gwiazda. – Każde spotkanie z publicznością dodaje mi energii, jest inspiracją dla mojej twórczości.

A oto SZCZEGÓŁOWY PLAN SPOTKAŃ W STREFIE MUZYCZNEJ na Błoniach Nadsańskich (tuż obok sceny głównej):

PIĄTEK 9 SIERPNIA:
– GODZ. 15.15 gośćmi Marcina Kusego będą muzycy zespołu PERFECT
– GODZ. 15:45 Tomasz Żąda, dziennikarz muzyczny radiowej Trójki porozmawia z zespołem z misją czyli lekarzami-muzykami z HLA 4 TRANSPLANT, którzy występują, by propagować ideę przeszczepów
– GODZ. 16:40 gośćmi Pawła Siwka z radiowej Dwójki będą członkowie KAPELI ZE WSI WARSZAWA
– GODZ. 17.20 legenda radia, MAREK NIEDŹWIECKI odpowie na pytania dziennikarki radiowej Jedynki Anny Will
– GODZ. 18.00 Tomasz Żąda z Trójki porozmawia o festiwalu i nie tylko z MARCINEM KUSYM, szefem muzycznym Jedynki

SOBOTA 10 SIERPNIA:
– GODZ. 12.30 gościem Kasi Dydo z radiowej Czwórki będzie SŁAWEK UNIATOWSKI, który zasłynął wykonaniami piosenek Zbigniewa Wodeckiego i Franka Sinatry, a teraz śpiewa autorski repertuar w tym takie przeboje jak „Honolulu” czy „Każdemu wolno kochać”.
– GODZ. 13.10 Tomasz Żąda porozmawia z KAMILEM SARNICKIM, gitarzystą i kompozytorem, który w tym roku we wszystkich czterech miastach Festiwalu „Lato z Radiem” prowadzi w Strefie Muzycznej warsztaty dla dzieci i młodzieży na wielośladach
– GODZ. 14.30 Kasia Dydo zaprosi na spotkanie z charyzmatycznym PIOTREM KOSTRZEWĄ, dyrektorem i twórcą CHOPIN UNIVERSITY BIG BAND, formacji, która zachwyciła festiwalową publiczność i w Zakopanem, i w Pucku. Prawdopodobnie powtórzy ten efekt i w Stalowej Woli, i na finale w Krakowie w ostatni weekend sierpnia.
– GODZ. 15.10 Anna Will z radiowej Jedynki z TOMASZEM ŻĄDĄ z Trójki porozmawia o jego życiu od kilkudziesięciu lat związanym z radiem i z muzyką, oraz o niedawno ujawnionej pasji do kuchni i podróży: do końca wakacji w niedzielne południe na antenie Trójki można posłuchać jego rozmów z super gośćmi w audycji „Z ŻĄDĄ SMAKUJE LEPIEJ”.
– GODZ. 15.50 gościem Marcina Kusego będzie KASIA KOWALSKA
– GODZ. 16.30 spotkanie z BARTKIEM KAPŁOŃSKIM, cenionym przez gwiazdy muzykiem, kompozytorem, realizatorem dźwięku, który współpracuje z największymi artystami w Polsce, m.in. z Kasią Kowalską.

KONCERTY

Przypomnijmy, że w piątek na Błoniach Nadsańskich od godz. 19.00
zagrają:
– HLA 4 TRANSPLANT
– KAPELA ZE WSI WARSZAWA
– PERFECT

W sobotę 10 SIERPNIA OD GODZ. 18.00:
– CHOPIN UNIVERSITY BIG BAND pod dyrekcją Piotra Kostrzewy.
– SŁAWEK UNIATOWSKI
– KASIA KOWALSKA
– KORTEZ

Tradycyjnie już fantastycznym koncertom i spotkaniom w Strefie Muzycznej towarzyszyć będą liczne atrakcje pozasceniczne: do STREFY FAMILIJNEJ w Parku Miejskim im. K. Pilata Polskie Radio Dzieciom zaprasza najmłodszych z rodzicami, do STREFY RELAKSU na Błoniach Nadsańskich na odrobinę ruchu – Ola Żelazo prowadząca w radiowej Jedynce „Gimnastykę poranną”. Publiczność zaproszona jest także do audycji na żywo, prowadzonych przez wszystkie anteny Polskiego Radia ze studiów plenerowych na Placu Piłsudskiego.

Finał „Lato z Radiem Festiwal” 2019 odbędzie się 30 I 31 SIERPNIA W KRAKOWIE.

Dla tych, którzy nie będą mogli być osobiście w Stalowej Woli, Polskie Radio przygotowało relacje na żywo i VIDEO STREAMINGI. Wszystkie koncerty można będzie oglądać na POLSKIERADIO.PL oraz LATOZRADIEM.PL, a także na FACEBOOKACH poszczególnych anten i kanale youtube Polskiego Radia.

Ostatnio dodane

Wpisz poniżej szukane słowo lub wyrażenie