do: Aktualności, Motyl

W minioną sobotę w Dębicy odbyły się Ogólnopolskie Zawody Dzieci 10-11 lat  oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików 12 lat.  Jak sama nazwa zawodów wskazuję najważniejsza była w obu przypadkach punktacja drużynowa. Wśród dzieci 10 letnich Motyl zajął 6 miejsce, 11-sto latki uplasowały się na 4 miejscu co w punktacji OPEN (10-11 lat) dał młodym Motylkom 4 miejsce.

Również bardzo dobrze spisali się 12-sto latkowie, którzy mimo niepełnego składu zajęli wysokie 5 miejsce w punktacji końcowej zawodów.

Starty indywidualne przyniosły bardzo dużo rekordów życiowych co pozwolił zająć miejsca w czołowej „trójce” zawodów. Miłosz Marchut za starty indywidualne (m.in. był 2 na 50 metrów stylem grzbietowym) zajął w punktacji łącznej zawodów (suma punktów za 4 starty) bardzo dobre 3 miejsce. Hanna Stańczyk (2 miejsce na 100 metrów stylem klasycznym) w punktacji łącznej zajęła 5 miejsce. Dwukrotnie tuż za podium w startach indywidualnych znalazła się Milena Kowalska (100 metrów stylem grzbietowym i 200 metrów stylem dowolnym)

Sztafeta dziewcząt w składzie: Anna Głasek, Milena Kowalska, Emilia Sobiło i Hanna Stańczyk zajęły dwukrotnie 2 miejsce w wyścigach 4×50 metrów stylem dowolnym  i 4×50 metrów stylem zmiennym.

Udział w zawodach dzieci 10-11 lat wzięli udział również: Magdalena Bednarz, Nathan Chojnacki, Magdalena Darłak, Nadia Jurek, Milena Kiper, Dorota Kotwica, Marta Kotwica, Patrycja Kowalska, Szymon Kołosiński, Gabriele Raskieviciute, Hubert Silenko, Filip Skrzypek, Antonina Surma, Matylda Słapczyńska, Amelia Warchoł.

W zawodach 12-sto letnich pływaków SP MOTYL MOSiR Stalowa Wola   w punktacji końcowej zajął 5 miejsce na 14 klubów startujących w zawodach. Niemal wszystkie wyścigi kończyły się pobiciem swoich rekordów życiowych. W startach indywidualnych pływacy ze Stalowej Woli zdobyli 6 medali (1 zloty i 5 srebrnych).  Maksymilian Nowak zajął 1 miejsce na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym, a na dystansie o połowę krótszym zdobył srebrny medal. Mikołaj Dubaj zdobył 4 medale srebrne ( 100 i 400 metrów stylem dowolnym, 100 metrów stylem motylkowym oraz 200 metrów stylem zmiennym). W punktacji końcowej za sumę dwóch startów indywidualnych Mikołaj zajął 2 miejsce, a Maks był 8. W wyścigach sztafetowych Motyl w składzie: Mikołaj Dubaj, Emila Maziarz, Maksymilian Nowak, Blanka Sroczyńska dwukrotnie zajął 7 miejsce.

W Dębicy wystartowały również: Alicja Rogowska oraz Julia Stępień.

Przed młodymi pływakami czas regeneracji i roztrenowania.