do: Aktualności

W sobotę, 16 marca na pływalni MOSiR Tarnobrzeg odbył się Memoriał Jerzego Szczerbatego – Puchar Ziemi Podkarpackiej 2024 w pływaniu. Przyjechało 210 zawodników z 16 podkarpackich klubów. Naszego MOTYLA reprezentowała 14 osobowa ekipa w składzie; Maksym Nowak, Fabian Siry, Dawid Kanty, Kamil Blacha, Agata Kozak, Paulina Latawiec, Weronika Agaiby, Bartosz Gazda, Milena Paleń, Dawid Wojtak, Rafał Wojtak, Mikołaj Dubaj, Blanka Sroczyńska i Beniamin Tabor. Stalowowolscy pływacy wywalczyli 21 medali; 4 złote, 9 srebrnych i 8 brązowych. W punktacji generalnej zawodów zajęli 3 miejsce. W konkurencji memoriałowej (rozgrywanej w formie eliminacji i finałów) do finału zakwalifikowała się Paulina Latawiec – z 5 czasem i Beniamin Tabor – z 2 czasem. W finale Paulina zajęła 5 miejsce a Beniamin poprawił swój wynik o ponad 2 sekundy i z czasem 1;20,87 zajął 1 miejsce. Wszyscy zawodnicy wykazali się doskonałą sportową postawą i progresją wyników i to złożyło się na tak dobre miejsce w „generalce”.

Medale zdobywali;

Mikołaj Dubaj – 5 medali – złoty na 200 zmiennym i 4 srebrne na 50 klasycznym, na 50 i 100 motylkowym i na 100kraulem.

Beniamin Tabor – 4 medale – złoty na 100 klasycznym, srebrne na 50 klasycznym i 100 zmiennym i brązowy na 50 motylkowym.

Maksym Nowak – 3 medale – złoty na 100 grzbietowym, srebrny na 50 grzbietowym i brązowy na 200 zmiennym.

Kamil Blacha – 3 medale – srebrne na 50 i 100 grzbietowym i brązowy na 50 kraulem.

Bartosz Gazda – brązowy medal na 100 klasycznym.

Paulina Latawiec – brązowy medal na 50 klasycznym.

Agata Kozak – brązowy medal na 50 grzbietowym.

Sztafeta 6 x 50 dowolnym (mieszane) w składzie; Mikołaj Dubaj, Blanka Sroczyńska, Paulina Latawiec, Kamil Blacha, Agata Kozak i Maksym Nowak wywalczyła medal brązowy.

Również brązowy medal wywalczyła sztafeta 4 x 50 stylem zmiennym dziewcząt w składzie; Agata Kozak, Paulina Latawiec, Weronika Agaiby i Milena Paleń.

Sztafeta chłopców na dystansie 4 x 50 stylem zmiennym w składzie; Maksym Nowak, Fabian Siry,Dawid Kanty i Kamil Blacha zajęła 2 miejsce i zdobyła medal srebrny.