do: Aktualności

W środę 12 lutego minęła pierwsza rocznika śmierci Lucjana Treli, a w sobotę w hali MOSiR w Stalowej Woli odbędzie się pierwszy Memoriał jego imienia – „STALOWA WOLA BOXING SHOW”. Walki zawodowców i amatorów oglądać będą medaliści Mistrzostw Świata i Europy, stalowowolskie legendy pięściarstwa oraz przyjaciele, znajomi Lucjana Treli. Galę organizuje Dariusz Snarski i jego grupa Chorten Boxing Production. Transmisja w telewizji Polsat Sport.

– Niestety ze względów zdrowotnych zabraknie Mariana Kasprzyka, Mistrza Olimpijskiego z Tokio (1964) i brązowego medalisty Igrzysk w Rzymie (1960). Obecni będą m.in. Roman Gotfryd, były pięściarz Stali Stalowa Wola, Wicemistrz Europy z 1977 roku i brązowy medalista Mistrzostw Świata z 1978 roku, a także pochodzący z Mielca Andrzej Rżany, 3-krotny uczestnik turniejów olimpijskich, brązowy medalista MŚ 1999 i ME 2004 oraz 11-krotny Indywidualny Mistrz Polski.

15 lutego w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji kibice będą mogli spotkać także wspaniałych miejscowych pięściarzy sprzed lat, medalistów Mistrzostw Polski, jak Stanisław Drozd, Stanisław Szado, Tadeusz Fedejko, Jan Gotfryd, Julian Fryzowicz, Julian Myśliwiec, Janusz Mostrąg, Kazimierz Korlatowicz, Stanisław Pabisz, Władysław Wydra, Józef Rżany. Gościem I Memoriału Lucjana Treli będzie także jego dawny trener, urodzony w 1933 roku Ludwik Algierd. Przed 60 laty to ten szkoleniowiec odkrył talent Lucjana Treli, najlepszego pięściarza wagi ciężkiej pochodzącego ze Stalowej Woli.

– Na Igrzyskach Olimpijskich w Meksyku w 1968 roku, a więc na krótko przed moim przyjściem na świat, Lucjan Trela stoczył pamiętną walkę z Georgem Foremanem. Styl naszego legendarnego zawodnika pasował do boksu zawodowego, ale wtedy nie było możliwości, aby Polacy walczyli na ringach profesjonalnych. Mnie udało się przejść na zawodowstwo w 1998 roku, ale to było co najmniej 2 lata za późno. Podczas ME w Vejle przegrałem na punkty pomocnicze, przy remisowym werdykcie, z Rumunem Leonardem Doroftei, ówczesnym amatorskim Mistrzem Świata i 2-krotnym brązowym medalistą olimpijskim. Później Rumun zmienił nazwisko na Leonard Dorin i został Mistrzem Świata zawodowców – powiedział Dariusz Snarski, który wśród profesjonalistów był pretendentem do tytułu Mistrza Europy.

W głównej sobotniej walce podczas I Memoriału Lucjana Treli Przemysław „Smile” Gorgoń (9-6-1, 5 KO) z Chorten Boxing Production spotka się z Gruzinem Malkahazem Sujashvilli (10-10-0 8 ko). Pojedynek został zakontraktowany na 8 rund w wadze super średniej. W kategorii junior ciężkiej pogromca Krzysztofa Zimnocha – Krzysztof Twardowski (7-2-0, 5 KO) zmierzy się z Ugandyjczykiem Hamzą Wandera (19-16-3, 14 KO).

Nie może zabraknąć walk w wadze ciężkiej. Debiutujący Krzysztof Włodarczyk powalczy z Andrzejem Szkutą (0-1), Michał Bańbuła (13-28-0, 1 KO) z Michałem Bołozem (2-2-0) i Brytyjczyk Eli Frankham (2-0-0) z Białorusinem Artsiomem Cherniakevichem (3-26-0, 3 KO).

W innych pojedynkach, w wadze półśredniej Jakub Dobrzyński (4-3-1, 1 KO) skrzyżuje rękawice z Wojciechem Grochowskim (0-1-0), a w kategorii średniej kolejny debiutant z grupy Dariusza Snarskiego -Krzysztof Warekso z Białorusinem Siarheiem Krapshylą (4-25-2, 3 KO.

Memoriał Lucjana Treli zacznie się od walk w boksie olimpijskim między Polakami a rywalami z Litwy pod wodzą Vitalisa Karpachauskasa. Wystąpią ciekawi zawodnicy młodego pokolenia m. in.. Artur Proksa, Tobiasz Zarzeczny (Stal Stalowa Wola Boxing Team), Kajetan Kalinowski czy Karol Zieliński, który przegrał z Mateuszem Masternakiem podczas grudniowych MP w Opolu – dodał organizator zawodów w Stalowej Woli.

Stalowa Wola Boxing Show I Memoriał Lucjana Treli Gala

Ostatnio dodane

Wpisz poniżej szukane słowo lub wyrażenie