do: Aktualności, VEGA MOSiR

Kadetki Vegi MOSiR odniosły duży sukces. Na odbywającym się w dniach 17-20 marzeca turnieju ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski w Wodzisławiu Śląskim nasze siatkarki zajęły pierwsze miejsce i awansowały do ½ finału MP.

Podopieczne trenera Mirosława Sroki w rozgrywkach grupowych pokonały bez problemów po 3:0 drużynę MUKS Poprad Stary Sącz (mistrz Małopolski ) oraz trzecią drużynę świętokrzyskiego UKS Victoria Włoszczowa i awansowały do rundy finałowej. Tam zmierzyły się z gospodyniami Zorzą Wodzisław Śląski (mistrzynie Śląska) i MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki (vice mistrzynie Łódzkiego).
Na starcie rozgrywek finałowych veganki miały dwa punkty za zwycięstwo z Popradem który uzupełnił stawkę finalistów. Ze zwycięstwem awansował także Dargfil pokonując w grupie Zorzę 3:2. Wygrana w sobotnim spotkaniu z Wodzisławiem mogła zapewnić Vedze awans do półfinałów MP a także zapewniała awans drużynie z Tomaszowa która pokonała Stary Sącz i miała już dwa zwycięstwa na koncie. Nasze siatkarki rozpoczęły spotkanie bardzo skoncentrowane i w pierwszym secie pokonały gospodynie którym pomagał ogromny doping miejscowych kibiców. Początek drugiego seta również należał do dobrze grających veganek ale od połowy partii Vega stanęła . Nie pomagały czasy ani zmiany wykonywane przez trenera Srokę. Drugi i trzeci set padły łupem Zorzy. Nasze siatkarki zerwały się do walki w czwartej partii ale niestety nie udało wygrać i mecz zakończył się przegraną Vegi 1:3. Taki wynik sprawił że przed ostatnim dniem turnieju trzy drużyny (Dargfil, Zorza i Vega ) miały szanse na awans. W pierwszym meczu ostatniego dnia turnieju Zorza pokonała Poprad 3:1 i zapewniła sobie awans a w ostatnim meczu spotkał się niepokonany dotąd Dargfil z Vegą. Veganki aby awansować musiały wygrać tracąc najwyżej jednego seta. Wygrana 3:0 dawała Stalowej Woli pierwsze miejsce a wygrana 3:2 lub przegrana oznaczała miejsce trzecie i awans Tomaszowa.

Ogromna ambicja i determinacja połączone z niezłymi umiejętnościami były widoczne u veganek od pierwszej piłki. Szalała w ataku Ola Bazan (nie skończyła tylko jednej piłki) bardzo dobrze rozgrywała Dominika Stępięń ,straszyła rywalki mocnymi atakami i sprytnymi kiwkami ze środka Kasia Dąbrowicz. Dobre przyjęcie zagrywki zapewniała libero Emilka Piotrowska a Kasia Olko,Weronika Pokój i Karolina Mierzwa obok udanych ataków odrzucały przeciwniczki od siatki bardzo trudną zagrywką. Dwa pierwsze sety z wyraźną przewagą dla Vegi. Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia Dargfilu 1:0 i jak się okazało było to jedyne ich prowadzenie w meczu. Tomaszowianki walczyły dzielnie utrzymując najwyżej 1-2 punktową stratę lub doprowadzając do remisu. W samej końcówce rozgorzała zacięta walka o każdy punkt. Przy stanie 24:23 i piłce meczowej dla Vegi na zagrywkę powędrowała Katarzyna Olko która na prośbę trenera miała wykonać „lekką” zagrywkę. Niestety jak to często bywa kiedy się bardzo chce ta zagrywka była tak „lekka” że zatrzymała ją dopiero przeciwległa ściana hali. Zrobiło się po 24 ale na szczęście w końcówce sprawy w swoje ręce wzięła Weronika Pokój. Najpierw udanym atakiem wyprowadziła zespół na prowadzenie a za chwilę wykonała bardzo dobrą zagrywkę po której przechodzącą piłkę zablokowała Kasia Dąbrowicz kończąc spotkanie ku uciesze grupy kibiców stalowowolskich obecnych na turnieju.

Pierwsze miejsce w turnieju i awans do półfinałów MP są dużym sukcesem naszych kadetek które drugi rok z rzędu dochodzą do najlepszej szesnastki w Polsce a miejmy nadzieję że nie tyko. Za najlepszą zawodniczką turnieju(MVP) organizatorzy uznali zawodniczkę Vegi MOSiR Aleksandrę Bazan a najlepszą zawodniczką Vegi uznana została Katarzyna Dąbrowicz. Szczegółowe wyniki turnieju na www.vegamosir.pl
VEGA MOSiR Stalowa Wola: Stępięń, Bazan, K.Mierzwa,Olko,Pokój,Dąbrowicz, Piotrowska (libero) Sagatowska, Mortka, Tarnawska(libero) Brodziak, Giecko, Małkowicz

VEGA ZE SWOIMI KIBICAMI
Równolegle z turniejem ćwierćfinałowym kadetek, rozgrywano ostatnią kolejkę rozgrywek wojewódzkich młodziczek (w Mielcu i Łańcucie), ustalającą ostateczną tabelę trzech zespołów Podkarpacia awansujących do rozgrywek centralnych. Młodziczki VEGI MOSiR minimalnie przegrały z zespołami z Mielca na co wpływ miała nieobecność Kamili Brodziak uczestniczącej w turnieju kadetek i ostatecznie zajęły trzecie miejsce.

Z naszego województwa, po ponad sześciomiesięcznej batalii, do ¼ MP awansowały: 1. MKS Łańcut 2. UKS Szóstka Mielec 3. VEGA MOSiR Stalowa Wola Nasz zespół będzie uczestniczył w turnieju, którego gospodarzem będzie MKS Łańcut. Głównymi autorkami tego sukcesu były: Kinga Prawica, Zuzanna Bełczowska, Kamila Florczak, Agata Michalak, Weronika Juda, Oliwia Oryszczak, Wiktoria Kołodziej, Karina Krzyszczuk, Kamila Brodziak. W rozgrywkach uczestniczyły ponadto Sylwia Typiak, Aleksandra Pyrkosz, Karolina Tonderys, Oliwia Nikolas . Trener Edward Sroka.