do: Aktualności, Motyl

II runda MIĘDZYWOJEWÓDZKICH DRUŻYNOWYCH MISTRZOSTW MŁODZIKÓW 12 lat odbyła się w minioną sobotę 28.maja.2017 na pływalni „Smoczka” w Mielcu. Wystartowało 16 klubów pływackich z podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Zwyciężył KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Najlepszy z podkarpacia był SOKÓŁ Rzeszów – trzecie miejsce. Nasze MOTYLE, choć mało liczne, wywalczyły miejsce piąte.

Najlepszą zawodniczką „MOTYLA” Stalowa Wola (druga w klasyfikacji generalnej) była Gabriela Iżewska. Zwyciężyła (z ogromną przewagą) na dystansie 100m stylem klasycznym, Drugie miejsca zajęła na dystansach 100m stylem dowolnym i 200m stylem zmiennym. Jakub Surowaniec wywalczył trzy trzecie miejsca; na 100 i 200m stylem grzbietowym i na 200m stylem klasycznym. Filip Godawski był trzeci na 100m klasycznym.

Sztafeta w składzie: Filip Godawski, Jakub Surowaniec, Tomasz Smardz i Gabriela Iżewska zajęła trzecie miejsce w wyścigu na dystansie 4 x 50m stylem dowolnym. W stylu zmiennym zajęli miejsce czwarte. Najciekawszym wyścigiem była walka Gabrysi Iżewskiej z najlepszą zawodniczką zawodów, Adrianną Petrykowską z Ostrowca na dystansie 100m kraulem. Kilka razy zmieniały się na prowadzeniu i tylko ostatnie ruchy (i niecałe pół sekundy) zdecydowały o zwycięstwie Petrykowskiej. Z kolei w wyścigu na 100m klasykiem Gabrysia już po starcie objęła prowadzenie, systematycznie powiększając przewagę nad rywalkami aż do samej mety.

Następnym i ostatnim startem przed wakacjami będą Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego na basenie 50-cio metrowym w Dębicy.