do: Aktualności, Motyl

W minioną sobotę na pływalni w Nowej Dębie odbyły się Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego dzieci 10-11 lat w pływaniu.

Do Nowej Dęby, Motyl Mosir Stalowa Wola wysłał 13 dziewcząt i 2 chłopców. W sumie w zawodach wystartowało 145 dzieci z 17 klubów województwa podkarpackiego.

Poprawa wyników młodych pływaczek i pływaków zaowocowała zajęciem drugiego miejsca w progresji wyników.  Prawie wszystkie starty kończyły się pobiciem rekordów życiowych. Duże brawa należą się dla Antoniny Surmy. Antosia rozpoczęła treningi w SP Motyl na jesieni zeszłego roku. To był jej pierwszy start w zawodach pływackich tej rangi.

Najbardziej zadowoleni ze startów byli Hanna Stańczyk  i Miłosz Marchut. Hania zdobyła dwa medale srebrne (na 100 i 200 metrów stylem klasycznym). Jeszcze lepszą zdobyczą medalową może pochwalić się Miłosz, który po każdym starcie stał na podium. Złoty medal zdobył na dystansie  50 metrów stylem grzbietowym, srebro na 100 „grzbietem” oraz 2 medale brązowe (50 metrów stylem motylkowym i 100 metrów stylem dowolnym).

W klasyfikacji punktowej w/w dwójka zajęła 4 miejsca wśród swojej kategorii wiekowej. Łącznie Motyl zdobył 6 medali (1-3-2) co zaowocowało zajęciem 8 miejsca w klasyfikacji medalowej wszystkich klubów biorących udział w zawodach.

Nasz klub reprezentowali również: Magdalena Bednarz, Magdalena Darłak, Anna Głasek, Milena Kiper, Milena Kowalska, Patrycja Kowalska, Natalia Kołodziej, Rozalia Pikor, Gabriele Raskieviciute, Filip Skrzypek, Emilia Sobiło, Amelia Warchoł.

Przed młodymi pływakami treningi i przygotowanie do II edycji Podkarpackiej Ligi Dzieci w Lesku za 3 tygodnie.