do: Aktualności, Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku

W dniach 8 – 9 kwietnia 2016 roku na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Hutniczej 14 w Stalowej Woli odbyły się finały województwa podkarpackiego XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w piłce nożnej w kategoriach U-8, U-10, U-12. W największym turnieju dla dzieci w Europie, w którym w tym roku wzięło udział przeszło 320 000 najmłodszych adeptów piłki nożnej nie mogło zabraknąć reprezentantów Podkarpacia. O laur najlepszej drużyny w 3 kategoriach wiekowych zarówno wśród chłopców jak i dziewczynek rywalizowało przeszło 100 drużyn. W ciągu dwóch dni na boiskach MOSiRu wystąpiło prawie 1200 młodych zawodników, finały odbywały się jednocześnie na 12 boiskach. Po zaciętej i pełnej sportowych emocji rywalizacji poznaliśmy finalistów, którzy reprezentować będą nasz region w turnieju finałowym, który odbędzie się na stadionie narodowym w Warszawie w dniach 29 kwietnia – 2 maja.

Organizatorem tego największego wydarzenia sportowego ostatnich dni był Podkarpacki Związek Piłki Nożnej, a koordynatorem turnieju na Podkarpaciu, został po raz kolejny wiceprezes Podokręgu Stalowa Wola pan Edward Chmura.

Olbrzymi podwójny sukces w zawodach odniosła Akademia Piłkarska Stalowa Wola, która zwyciężyła w rywalizacji w kategoriach U8 i U10 chłopców.

W kategorii U-8 chłopców dodatkowo najlepszym zawodnikiem został młody, stalowowolski piłkarz Franciszek Słowik. W skład drużyny U8 weszli: Słowik Franciszek, Kanty Dawid, Surowaniec Mikołaj, Artur Frank, Karwas Adam, Kochowski Patryk, Surma Robert, Wnuk Szymon, Paleń Tomasz, Głowacz Jakub, Fietko Aleksander oraz Wiśniewski Mateusz.

W kategorii U-10 najlepszym bramkarzem został Tomasz Krupa z AP Stalowa Wola, a drużynę tworzyli: Krupa Tomasz, Czubat Jakub, Pikuła Karol, Maślach Mateusz, Cholewa Piotr, Pioterczak Jakub, Kogut Mateusz, Marchut Szymon, Bystrek Oskar oraz Sowa Jakub.

Trenerami drużyny są: Wołoszyn Karol, Czubat Michał oraz Bednarz Sławomir. Serdecznie gratulujemy trenerom sukcesów sportowych ich podopiecznych.

Turniej odbył się w bardzo miłej i sportowej atmosferze. Ze stalowowolskich trybun dało się słyszeć głośny doping przybyłych na widowisko rodziców i choć pogoda nie rozpieszczała młodych sportowców to wrażenia i niesamowite emocje z finału wojewódzkiego w Stalowej Woli na pewno na długo pozostaną w ich pamięci.

20160408_122213_resized

20160408_165226_resized

AP Stalowa Wola I U10 chl.

AP Stalowa Wola U8

 

Ostatnio dodane

Wpisz poniżej szukane słowo lub wyrażenie