do: Aktualności

Przez dwa dni (23-24 marca) w Ostrowcu Świętokrzyskim na pływalni Rawszczyzna odbywały się zawody pływackie, w których udział wzięło 20 klubów z dwóch województw. W sumie ścigało się 202 zawodniczek i zawodników. Sekcję Pływacką MOTYL MOSiR Stalowa Wola reprezentowało 12 osób. Najlepszym zawodnikiem ze Stalowej Woli był Mikołaj Dubaj, który po każdy starcie stał na podium.  W pierwszej konkurencji 100 metrów stylem motylkowym (delfin) Mikołaj zajął drugie miejsce. „Srebro” zdobył również na dystansie 100 metrów stylem dowolnym.  Medal złoty Mikołaj odebrał za start w konkurencji 200 metrów stylem zmiennym i brązowy za 400 metrów stylem dowolnym.  Koledzy klubowi Mikołaja: Maksymilian Nowak zajął 2 miejsce na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym a Beniamin Tabor zdobył brązowy medal na 100 metrów stylem klasycznym. W zawodach oprócz w/w trójki pływaków udział wzięli: Blanka Sroczyńska, (12 lat). W kategorii 13 lat pływali: Anna Głasek, Milena Kowalska, Natalia Kołodziej, Maja Skrzypek, Emilia Sobiło i Amelia Warchoł, Hubert Silenko i Szymon Kołosiński. Wszyscy zawodnicy poprawili swoje rekordy życiowe.