do: Aktualności, Pływalnia kryta

Czy wiecie, z czego bierze się nieprzyjemny zapach na pływalni? To woń wynikająca z tego, że chlor reaguje w połączeniu z brudem, potem i moczem. To właśnie jego reakcja z mocznikiem i kwasem moczowym powoduje zaczerwienienie oczu. Co więcej, specyficzne gazy, które w ten sposób powstają, działają bardzo szkodliwie na nasz centralny układ nerwowy, płuca i serce. Czystość wody w basenie zależy od użytkowników. Główny na to wpływ ma zachowanie higieny przez korzystających. Niedopuszczalne jest wejście do wody bez uprzedniego umycia całego ciała.
Każda osoba przed wejściem do basenu powinna spłukać całe ciało wodą, umyć je mydłem i ponownie spłukać. Toaleta powinna w szczególności objąć okolice moczowo-płciowe, odbytu, pachwin oraz stóp naturalnie zasiedlone przez większą liczbę drobnoustrojów potencjalnie chorobotwórczych. Jest to standardowe zachowanie higieniczne zalecane w wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego.

Dlatego bardzo ważne jest, aby każdy korzystający z pływalni był świadomy, że wchodząc do wody bez wcześniejszego umycia ciała stwarza zagrożenie zanieczyszczenia wody i naraża na przykre konsekwencje zarówno siebie jak i innych. Do wody nie będą wpuszczani użytkownicy, ubrani w krótkie spodenki z kieszeniami. Zdarza się tak, że na ogół młodzi chłopcy cały dzień chodzą w szortach i później wchodzą w nich do wody w basenie. Często w kieszeniach znajdują się zużyte chusteczki do nosa lub inne przedmioty, które zostają w wodzie. Ważne jest także unikanie basenu, gdy mamy na ciele rany (dla własnego bezpieczeństwa) i odklejanie ze skóry plastrów i opatrunków zanim wejdziemy do. Każdy użytkownik basenu zobowiązany jest mieć ze sobą klapki, czepek, kostium jedno lub dwuczęściowy u kobiet a u mężczyzn kąpielówki bez kieszeni (długość nogawek do połowy uda). Jeżeli na danym torze przebywa kilka osób, to obowiązuje ruch prawostronny. Nad bezpieczeństwem korzystających z pływalni czuwają wykwalifikowani ratownicy. Dlatego bezwzględnie należy stosować się do ich uwag i zaleceń. Przypadki naruszeń regulaminu powinny być natychmiast zgłoszone do ratowników i obsługi pływalni.

Nowością na stalowowolskiej krytej pływalni jest nowa samoobsługowa szatnia okryć wierzchnich. Szafki wyposażone są w zamki depozytowe na monety o nominale 2 złotych. Będzie także możliwość zakupu żetonu o nominale 2 złotych w kasie pływalni.

Ostatnio dodane

Wpisz poniżej szukane słowo lub wyrażenie