do: Aktualności

KORTEZ, KASIA KOWALSKA, PERFECT, SŁAWEK UNIATOWSKI, CHOPIN UNIVERSITY BIG BAND POD DYREKCJĄ PIOTRA KOSTRZEWY I KAPELA ZE WSI WARSZAWA – KONCERTY, SPOTKANIA Z GWIAZDAMI I DZIENNIKARZAMI MUZYCZNYMI POLSKIEGO RADIA, KONKURSY I INNE ATRAKCJE W STREFACH FESTIWALOWYCH. NA DWA DNI STALOWA WOLA STANIE SIĘ NAJWIĘKSZYM MUZYCZNYM I RODZINNYM CENTRUM W POLSCE. WSTĘP NA WSZYSTKIE WYDARZENIA JEST WOLNY.

Koncerty „LATO Z RADIEM FESTIWAL” 2019 w Zakopanem i Pucku cieszyły się ogromnym powodzeniem. 9 i 10 sierpnia najlepszej polskiej muzyki, rozmów z artystami oraz audycji muzycznych Polskiego Radia na żywo będzie można posłuchać w Stalowej Woli.

W piątek 9 SIERPNIA O GODZ. 19.00 do wspólnej zabawy na Błoniach Nadsańskich zaprosi HLA 4 TRANSPLANT. Zespół HLA jest – jak sam o sobie pisze – bojowym ramieniem Fundacji dla Transplantacji „Zostaw serce na ziemi”, promującym ideę przeszczepów poprzez muzykę i sztukę. Jako druga zagra KAPELA ZE WSI WARSZAWA, jeden z najbardziej znanych na świecie zespołów folkowych. Swoją karierę Kapela zaczynała z Polskim Radiem, wygrywając konkurs „Nowa Tradycja”.
Muzycy za zaszczyt poczytują sobie udział w Festiwalu „Lata z Radiem” w nowej, muzycznie bogatszej formule. Wieczór zakończy koncert legendy – zespołu PERFECT. Kto nie zna takich evergreenów jak „Nie płacz Ewka”, „Chcemy być sobą”, czy „Niepokonani”? W Stalowej Woli grupa wykona m.in. utwór „Ludzie niepowszedni”, który znalazł się na płycie „Lato z Radiem Festiwal 2019″. Dobra zabawa gwarantowana!

W sobotę 10 SIERPNIA imprezę rozpocznie O GODZ. 18.00 CHOPIN UNIVERSITY BIG BAND pod dyrekcją Piotra Kostrzewy. Niezapomnianych wzruszeń dostarczy SŁAWEK UNIATOWSKI, który z akompaniamentem Big Bandu wykona piosenki z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego. Sławek Uniatowski wystąpi też solo, przypominając przeboje ze swojej autorskiej płyty „Metamorphosis”: „Każdemu wolno kochać”, „Honolulu” czy „5 rano”, do której słowa napisał Organek. Zmianę nastroju zapewni rockowa KASIA KOWALSKA, która od ponad 25 lat króluje na listach przebojów. – Propozycja zagrania na „Lato z Radiem Festiwal” przyszła niepodziewanie, ale koncert w Pucku był niesamowity. Tym bardziej cieszę się, że mogę zagrać też w Stalowej Woli. Poza tym publiczność „Lata z Radiem” to także moja publiczność, często w Polskim Radiu grane są moje utwory _- mówi KASIA KOWALSKA_. – W Stalowej Woli zagram swoje największe przeboje, które dobrze sprawdzają się na koncertach plenerowych. Zapraszam wszystkich na mój występ w Stalowej Woli!- dodaje artystka.

Wieczór zakończy KORTEZ – artysta-fenomen polskiej sceny muzycznej. 30-letni muzyk, kompozytor, wokalista, gitarzysta i pianista wydał zalewie trzy płyty, ale każda z nich stała się co najmniej platynowa. „Bumerang”, „Mój dom” oraz „Mini Dom” wydane w ciągu 4 lat osiągnęły kilkusettysięczną sprzedaż. Kortez uznany jest przez krytyków za jednego z najzdolniejszych artystów młodego pokolenia. Na tegorocznym Festiwalu „Lato z Radiem” Kortez zagra jedynie w Stalowej Woli.

Tradycyjnie już fantastycznym koncertom towarzyszyć będą spotkania z artystami oraz dziennikarzami Polskiego Radia w STREFIE MUZYCZNEJ, atrakcje przygotowane przez Polskie Radio Dzieciom w STREFIE FAMILIJNEJ oraz zabawy i ćwiczenia na świeżym powietrzu w STREFIE RELAKSU. Jak w Zakopanem, gdzie w tym roku wystartował „Lato z Radiem Festiwal”, przez cały dzień wszystkie anteny Polskiego Radia nadawać będą najbardziej popularne audycje ze studiów plenerowych z udziałem publiczności. Poza uwielbianą przez słuchaczy Jedynki audycją „Lato z Radiem”, z Pucka usłyszymy m.in. specjalne wydania „Listy Przebojów Trójki”, „Dwójki na miejscu”, „PlenAiru” w Czwórce czy „Popołudnik” Polskiego Radia Dzieciom. W Zakopanem w ciągu dwóch festiwalowych dni z atrakcji przygotowanych przez Polskie Radio skorzystało kilkadziesiąt tysięcy osób, doceniając prorodzinny charakter imprezy. Fani tegorocznych gwiazd festiwalu będą mieli niepowtarzalną okazję, by zdobyć autograf swoich idoli oraz kupić SPECJALNĄ PŁYTĘ „LATO Z RADIEM FESTIWAL 2019”, o której już się mówi, iż „jest to wakacyjny niezbędnik tego lata”, a na której znalazły się przeboje tegorocznej odsłony festiwalu.

Finał „Lato z Radiem Festiwal” 2019 odbędzie się 30 I 31 SIERPNIA W KRAKOWIE.

Dla tych, którzy nie będą mogli być osobiście w Stalowej Woli, Polskie Radio przygotowało relacje na żywo i VIDEO STREAMINGI. Wszystkie koncerty można będzie oglądać na POLSKIERADIO.PL oraz LATOZRADIEM.PL, a także na FACEBOOKACH poszczególnych anten i kanale Youtube Polskiego Radia.

lato z radiem plakat

Ostatnio dodane

Wpisz poniżej szukane słowo lub wyrażenie