do: Aktualności

W Gliwicach w dniach 11-13 grudnia 2020 roku odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 16 lat w pływaniu.W zawodach wystartowało 306 zawodników i zawodniczek ze 104 klubów z całego kraju. SP Motyl MOSiR Stalowa Wola w tym roczniku reprezentował jedyny zawodnik Adam Procnal, który wystartował w najtrudniejszych konkurencjach pływackich: 400m, 200m i 100m stylem zmiennym oraz 200m i 100m stylem motylkowym. W dwóch konkurencjach na 400m i 200m stylem zmiennym awansował z eliminacji do finału B poprawiając swoje rekordy życiowe. W finale na dystansie 400m stylem zmiennym zajął 4 miejsce poprawiając swój rekord życiowy aż o 5 sekund. Na dystansie dwa razy krótszym 200m stylem zmiennym zajął 5 miejsce poprawiając swój rekord życiowy o 3 sekundy. Na 100m i 200m stylem motylkowym zajął 19 miejsce również poprawiając swoje rekordy życiowe. Wyniki i miejsca uzyskane w startach przez Adama Procnala należy uznać za jego duży sukces. Trenował samodzielnie realizując indywidualne plany treningowe przygotowane przez instruktora Jarosława Niedbałowskiego we współpracy z trenerem Mastersów Robertem Lorkowskim.