do: Aktualności, Motyl

W dniach 18-20.12.2020 na pływalni „Rawszczyzna” w Ostrowcu Świętokrzyskim odbywały się Mistrzostwa Polski czternastolatków.Były to bardzo dziwne zawody, tak jak i cały ten 2020 rok. Zgłosiło się ponad 600 zawodników ze 146-ciu klubów. Na skutek obostrzeń spowodowanych pandemią wystartować mogli tylko najlepsi zawodnicy według klasyfikacji za najlepszy wynik w przeliczeniu na wartość punktową.

Każdy blok eliminacyjny został podzielony na cztery sesje. W każdej pływali inni zawodnicy. Pływający w pierwszej sesji musieli opuścić pływalnię (szatnie, trybuny) aby mogli wejść zawodnicy pływający w sesji następnej (i tak 4 razy). Trenerzy musieli dopilnować zawodników pływających i tych którzy byli poza pływalnią, zorganizować dodatkową opiekę i dodatkowy transport, co było bardzo trudnym zadaniem logistycznym. A to z pewnością odbiło się też na wynikach.

MOTYLA Stalowa Wola reprezentowało troje zawodników; Wiktoria Kalamarz, Igor Hryniszyn i Maksym Nowak.

Wiktoria Kalamarz płynęła 50, 100 i 200 klasykiem. Uzyskała dobre wyniki. Szczególnie mogła się podobać jej walka na dystansie 200 m stylem klasycznym z o wiele wyżej sklasyfikowanymi zawodniczkami.

Maksym Nowak płynął 50, 100 i 200 grzbietem. Uzyskał bardzo dobre wyniki, mocno poprawił swoje „życiówki” i zajął wysokie lokaty. Najważniejszy jest jednak styl w jaki to zrobił. Jego technika była długo dyskutowana wśród trenerów. Po wyścigu na 200 grzbietem jeden z trenerów powiedział; -„ jak dorośnie warunkami fizycznymi do swoich konkurentów, to przy tak fantastycznej technice, będzie o nim głośno”.

Igor Hryniszyn płynął 50, 100 i 200 klasykiem. Pokazał świetną technikę i dynamikę. Poprawił wszystkie „życiówki” i uzyskał najlepsze wyniki. Zajął 20-te miejsce na 50 metrów, 16-te na 100 metrów i 11-te miejsce na 200 m stylem klasycznym.
Teraz trwa rozpływanie. Po świętach rozpoczynają przygotowanie do Letnich Mistrzostw Polski na basenie 50-cio metrowym.

 

Ostatnio dodane

Wpisz poniżej szukane słowo lub wyrażenie