do: Aktualności, Motyl

W sobotę i niedzielę 16 i 17 listopada, odbywały się na dębickiej pływalni Zimowe Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego. Startowało 236 zawodników z 19-tu klubów. Zawodnicy MOTYLA MOSiR Stalowa Wola ścigali się w skromnej, 13-to osobowej obsadzie. Pomimo tego zdobyli 14 medali.

Było też wiele miejsc tuż za podium -nieszczęsne i nielubiane miejsca czwarte. Przekonali się o tym; Gabriela Iżewska, Zuzanna Stańczyk, Igor Hryniszyn, Adam Procnal i Tomasz Smardz, którzy po pięknej walce na dystansie i z aspiracjami medalowymi lądowali na 4-tych miejscach, tracąc do podium setne części sekundy. Wszystkie „MOTYLKI” biorące udział w mistrzostwach zasłużyły na pochwałę. Była koncentracja i walka, była sportowa postawa.

MEDALIŚCI:
Gabriela Iżewska – Mistrzyni Okręgu Podkarpackiego na dystansie 200m stylem zmiennym. Wywalczyła łącznie 5 medali -złoty na 200 zmiennym i cztery srebrne; na 50 i na 100 kraulem, oraz na 50 grzbietem i 100 zmiennym. W klasyfikacji generalnej, na „Najlepszą Zawodniczkę Mistrzostw” za dwa najlepsze wyniki zajęła 2 miejsce.

Zuzanna Stańczyk – zdobyła trzy srebrne medale na 50 i 100 klasycznym, oraz na 100 zmiennym i brązowy na 200 klasycznym.

Maksym Nowak – wywalczył trzy medale, 2 srebrne na 100 i 200 grzbietowym i brązowy na 50 grzbietowym.

Igor Hryniszyn – zdobył brązowy medal na 100 klasycznym.

Adam Siembida – na dystansie 200m st. klasycznym wywalczył medal brązowy. W grudniu rozpoczynają się Zimowe Mistrzostwa Polski