do: Aktualności

Prezydent Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, Przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Sobieraj i Dyrektor MOSiR Robert Nowak zapraszają na Miejskie Rozpoczęcie Wakacji, które odbędzie się w najbliższą niedzielę, 26 czerwca.

Już za kilka dni rozpocznie się długo wyczekiwany przez dzieci i młodzież czas wakacyjnego odpoczynku. Z tej okazji władze Stalowej Woli wraz z podległymi jednostkami przygotowały moc atrakcji dla naszych najmłodszych mieszkańców.

Od godz. 10.00 do 14.00 odbędzie się Rowerowa Gra Miejska „Bajkowe Stacje”. Stacje rozmieszczone będą przy ulicach: 1 Sierpnia – MDK, Popiełuszki, Okulickiego, Jana Pawła II, Czarnieckiego, Żwirki i Wigury, Staszica, Popiełuszki, Hutnicza, Kwiatkowskiego oraz na teren MOSiR-u – meta. Zawodnicy będą mieli za zadanie odwiedzić w określonym czasie wszystkie Bajkowe Stacje oraz wykonać na nich wyznaczone zadanie i rozpoznać bajkową postać, za którą przebrany jest członek załogi organizatora. Następnie o godz. 14.00 spod MDK wystartuje Rowerowa Masa Krytyczna, która przejedzie trasą Rowerowej Gry Miejskiej „Bajkowe Stacje”.

Tego dnia wejście na baseny odkryte będzie darmowe! Dla najmłodszych przygotowano również watę cukrową i popcorn bez ograniczeń oraz dmuchańce, na których będzie można poszaleć. Na terenie MOSiR-u odbędą się turnieje siatkówki plażowej, koszykówki i tenisa stołowego. Dodatkowymi atrakcjami będą: wodny tor przeszkód, warsztaty z robienia pacynek teatralnych, warsztaty kulinarne, kiermasz książek z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli, segregacja odpadów na wesoło z Wydziałem Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta, animacje z Miejskim Domem Kultury oraz warsztaty z  Muzeum Regionalnym.

O godz. 15.00 odbędzie się uroczyste rozpoczęcie wakacji, po nim organizatorzy zapraszają na przedstawienie Teatrzyku Milolka, trening z klubem Kaito, wysłuchanie bajek czytanych przez radnych miejskich i rozbijanie piniaty. Ponadto przygotowano konkursy z nagrodami i wiele innych atrakcji. Serdecznie zapraszamy całe rodziny. To będzie idealny moment, aby spędzić wspólnie czas.

Jak zaznaczył Prezydent Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, w ostatnim czasie teren MOSiR-u znacznie się zmienił. – Wraz z przewodniczącym rady Stanisławem Sobierajem odbyliśmy tam pewnego rodzaju wizję lokalną. Obecnie trwają prace remontowe. Te obiekty z lat 60 – tych na pewno kiedyś muszą się doczekać głębokiej, nowoczesnej modernizacji, tak aby ten wspaniały teren, który posiada miasto Stalowa Wola, aby te baseny były bardziej atrakcyjne. Obecnie dbamy o to, aby dzieci bezpiecznie i atrakcyjnie mogły spędzić tam czas. Mamy nadzieję, że do początku wakacji teren ten będzie jeszcze atrakcyjniejszy – mówił prezydent.

Z basenów będzie już można skorzystać 24 czerwca. Obecnie trwają ostatnie przygotowania. Obok został już wysypany piasek, zgodnie z zaleceniami inspektora nadzoru.

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej padło pytanie, dlaczego jak bywało w poprzednich latach, otwarcie basenów nie odbyło się 1 czerwca, z okazji Dnia Dziecka. –  W tym roku podjęliśmy decyzję, że otwieramy baseny po zakończeniu roku szkolnego. Jednym z powodów dlaczego tak się stało było to, że dzieci mogłyby uczęszczać na MOSiR, zamiast do szkoły w ostatnim miesiącu swoich lekcji – wyjaśnił Robert Nowak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W ramach uroczystości rozpoczęcia wakacji zapraszamy do udziału w

turnieju siatkówki plażowej – REGULAMIN,

– konkursie rzutów do kosza – REGULAMIN,

– turnieju tenisa stołowego – REGULAMIN.

Wszystkie konkurencje będą rozgrywane na plażach otwartych basenów MOSiR.

Zapraszamy do udziału w konkurencjach sportowych i rekreacyjnych.

MIEJSKIE WAKACJE_okk

Ostatnio dodane

Wpisz poniżej szukane słowo lub wyrażenie