do: Aktualności

W piątek 1 września na terenie odkrytej pływalni odbyło się „Zakończenie wakacji na sportowo”. Pogoda tego dnia dopisała, więc z naszej oferty skorzystało sporo osób, przede wszystkim dzieci, uczniów stalowowolskich szkół, którzy już w poniedziałek rozpoczną nowy rok szkolny. Dla nich przygotowaliśmy wiele atrakcji.

Chętni mogli się sprawdzić w pięciu konkurencjach: próba wytrzymałościowa w wodzie, skok w dal do wody, wyciskanie połowy masy ciała, golf na piasku i zagrywka na celność. W próbie dystansowej  wystartowało 8 chętnych. Zawodnicy mieli za zadanie przez 10 minut non stop pływać. Kto pokonał najdłuższy w tym czasie dystans wygrywał. Zwyciężył Oskar Marecki, który w ciągu 10 minut przepłynął 515 metrów. Niewiele ustąpiła mu druga Zuzanna Stańczyk pokonując 500 metrów. Trzecie miejsce zajęła Wiktoria Kalamarz 490 metrów.  Bardzo widowiskowy był skok w dal do wody. Zgłosiło się 12 osób. Zawodnicy mieli za zadanie przeskoczyć jak najdalej położoną na brzegu basenu tyczkę. Tutaj uczestnicy zostali podzieleni na trzy kategorie: do lat 11, 12-15 i 16 lat i starsi. W najmłodszej wygrał po dogrywce z wynikiem 165 cm Kamil Szwedo, w drugiej tryumfował Brajan Piotrowski 190 cm, a w najstarszej bezkonkurencyjny był Oskar Marecki, który pokonał odległość 210 cm. Zawodnik próbował na własne życzenie 250 cm, ale tym razem się nie udało. Drugie miejsce zajął Norbert Jachura 200 cm. Wyciskanie połowy masy ciała przeznaczone było dla zawodników powyżej 15 roku życia. Swoich sił spróbowali Grzegorz Wójs, który wycisnął połowę swojej wagi 55 razy oraz Dawid Opala, który 32 razy podniósł sztangę z połową swojej masy. Sporo emocji dostarczyły konkurencje rozgrywane na boisku do piłki siatkowej  plażowej.

W „Golfie na piasku” trzeba było trafić z odległości 2 metrów do dołka. Rywalizowano w dwóch kategoriach do 11 lat i starsi. W pierwszej wygrał Tomasz Tonderys, a w drugiej po emocjonującej dogrywce Nicola Majewska. Do ostatniej konkurencji „Zagrywka na celność” zgłosiło się 13 zawodników. Najmłodszy liczył 9 lat a najstarsza uczestniczka Pani Sylwia 41, która nie dała się zbytnio ograć młodzieży. Zdobyła 7 punktów i zajęła trzecie miejsce. Drugie przypadło Nicoli Majewskiej 9 punktów a zwyciężył Wiktor Wnuk, który uzbierał 11 punktów. Tryumfatorzy otrzymali nagrody ufundowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli.

Oprócz udziału w konkurencjach sportowych ci, którzy przybyli na „Zakończenie wakacji 2017 z MOSiR” mogli bezpłatnie skorzystać ze zjeżdżalni dmuchanej i eurobungee. Swoje stoiska prezentowali: Miejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli, która prowadziła „Kiermasz książki”,  a także Wydział Gospodarki Odpadami Urzędu Miasta w Stalowej Woli. W ogródku przygotowanym przez Naukowy Zawrót Głowy LEGO EDUCATION wszyscy chętni mogli realizować swoje pomysły, projekty budując je z klocków LEGO. Wszystkim Państwu, którzy przybyliście na „Zakończenie wakacji z MOSiR”, a także przez cały okres ich trwania uczestniczyliście w organizowanych przez nas imprezach serdecznie dziękujemy.

xDSC_0172

xDSC_0181

xDSC_0188

xDSC_0537

DSC_0291

DSC_0689

xDSC_0724

xDSC_0759

yDSC_0293

yDSC_0512

yDSC_0600

yDSC_0654

yDSC_0666

zDSC_0401

zDSC_0492

zDSC_0619

zDSC_0684

 

Ostatnio dodane

Wpisz poniżej szukane słowo lub wyrażenie