do: Aktualności, VEGA MOSiR

Do ciekawej konfrontacji doszło w ostatniej kolejce I rundy podkarpackiej ligi młodziczek w grupie B. W obiektach MOSiR rozegrano turniej z udziałem  zespołów: SMS Mielec I, SMS Mielec II, UKS Zaleszany oraz VEGA MOSiR Stalowa Wola.


Głównym wydarzeniem turnieju miał być mecz niepokonanych dotychczas zespołów SMS II i naszej VEGI. W meczach kontrolnych przed sezonem dwukrotnie zwyciężały mielczanki (zespół wbrew nazwie jest wyżej notowany niż SMS Mielec I). Zanim doszło do tego spotkania, „Veganki” rozegrały pierwszy mecz turnieju z SMS I i niespodziewanie uległy mielczankom po zaciętym, stojącym na dobrym poziomie spotkaniu.

Ostatni mecz turnieju dostarczył obserwatorom i uczestnikom meczu sporych wrażeń sportowych. W pierwszym secie żadna z drużyn nie uzyskała przewagi większej niż 2 pkt.
W secie drugim dominowały mielczanki. Decydujący set dramaturgią przypominał set I
w którym ponownie lepszy okazał się nasz zespół. Był to ważny sprawdzian ze względów psychologii sportu i nasze dziewczęta zaliczyły go bardzo dobrze.

Zespół UKS Zaleszany, cieszący się sympatią i wsparciem kibiców nie był w stanie nawiązać
równorzędnej walki z zespołami mieleckimi.

Wyniki:
VEGA / SMS I                    1 : 2 (25:22, 21:25, 15:17)
SMS I /UKS Zaleszany       2 : 0 (9, 6)
SMS II/UKS Zaleszany       2 : 0 (5, 3)
VEGA/SMS II                     2 : 1 (23, -13, 13)

Skład VEGI: Prawica, Bełczowska, Florczak, Michalak, Brodziak, Juda, Oryszczak, Kołodziej, Krzyszczuk, Typiak, Pyrkosz, Tonderys, Nikolas (libero).
Trener: Edward Sroka.

Ostatnio dodane

Wpisz poniżej szukane słowo lub wyrażenie