do: Aktualności, VEGA MOSiR
W Brzozowie na ładnych obiektach MOSiR odbyły się w niedzielę 12 czerwca Mistrzostwa Podkarpacia w siatkówce plażowej kadetek i juniorek. Z powodzeniem wystąpiły w nich siatkarki Vega MOSiR Stalowa Wola. W turnieju kadetek para Vegi Aleksandra Bazan / Katarzyna Dąbrowicz zdobyła Mistrzostwo Podkarpacia pokonując w finale parę ….Vegi Weronika Pokój / Oliwia Tarnawska 2:1.

Trzecie miejsce w turnieju zajęła mielecka para Agnieszka Konieczny /Aleksandra Kryńska. Najmłodsza stalowowolska para Julia Giecko / Anna Małkowicz zajęła 9 miejsce na 12 par biorących udział w mistrzostwach które stały na niezłym poziomie i szczególnie z parami z Mielca nasze zawodniczki musiały zostawić w piasku sporo potu zanim odniosły zwycięstwo.

Po rozgrywkach kadetek organizatorzy którzy nie przewidzieli takiej dużej frekwencji(11 par) zaplanowali turniej juniorek. Spowodowało to że te zawodniczki które wystąpiły w turnieju kadetek miały prawo być zmęczone już przed rozpoczęciem gier juniorek. Na szczęście okazało się że dziewczyny chociaż grały od 10  do 19 to zostały przygotowane przez trenerów Jakuba Patkiewicza i Mirosława Srokę bardzo dobrze także pod względem kondycyjnym. Rozgrywki juniorek stały na jeszcze wyższym poziomie niż kadetek o co szczególnie postarały się pary z Krosna i Przemyśla.

Główne role ponownie odegrały pary Vegi MOSiR. Ola Bazan tym razem w parze z Natalią Szajowska sięgnęła po kolejny tytuł Mistrzyni Podkarpacia pokonując w finale 2:0 nie kogo innego tylko parę….. Vegi Weronika Pokój / Oliwia Tarnawska. Trzecie miejsce w turnieju zajęła para z Krosna a czwarte para z Przemyśla która w meczu decydującym o awansie do finałowej czwórki pokonała po bardzo zaciętej grze parę stalowowolską Anna Czerwonka/Aleksandra Urbaniak 2:1.

Vega potwierdziła swoja dominację w siatkówce plażowej na Podkarpaciu a Ola Bazan pokazała że zainteresowanie się nią trenera kadry młodzieżowej w tej dyscyplinie nie jest przypadkowe.

Nasze  mistrzynie i vice-mistrzynie uzyskałyawans do półfinałów Mistrzostw Polski. Juniorki zagrają już za tydzień prawdopodobnie w Błażowej a kadetki na początku lipca w świętokrzyskim.W półfinałach wystąpi 16 najlepszych par z województw łódzkiego,świętokrzyskiego,małopolskiego i podkarpackiego z czego cztery najlepsze uzyskają awans do finału Mistrzostw Polski