do: Aktualności

Podczas otwarcia odbył się pokaz workoutu połączony z profesjonalnym treningiem doświadczonej grupy Bar Division Poland oraz konkurencje wysiłkowe z nagrodami.

Pomysł stworzenia parku do ćwiczeń powstał na początku roku z inicjatywy grupy młodych mieszkańców Stalowej Woli. Idea spotkała się z przychylnością prezydenta oraz Rady Miejskiej. Po zabezpieczeniu środków finansowych w budżecie miasta, odbyły się konsultacje i wybór miejsca pod park. Ważnym kryterium przy wyborze lokalizacji była ogólnodostępność miejsca i to, aby znajdowało się w centrum miasta i było oddalone od blokowisk, aby ewentualny gwar nie zakłócał spokoju mieszkańców.

– Dziękuję grupie inicjatywnej, młodym ludziom, którzy wymyślili ten projekt, złożyli taką petycję do władz miasta. Sami to wymyślili, wybrali miejsce i to jest świetny przykład tego, że w Stalowej Woli mamy wspaniałych, młodych ludzi, którym się chce, którzy mają pomysły i to, że to dzisiaj otwieramy i że jest tego prezentacja, to jest wasza zasługa – mówił prezydent Lucjusz Nadbereżny.

– Chciałbym również na ręce przewodniczącego Rafała Webera złożyć podziękowania radnym rady miejskiej za to, że nie mieli wątpliwości, iż warto dla młodych ludzi przekazać środki finansowe, aby ta instalacja powstała. Na razie jest tutaj piasek, ale jeżeli przyrządy będą poszanowane, nie będą zniszczone, to w przyszłym roku na pewno pojawi się powierzchnia syntetyczna tak, aby komfort ćwiczeń był większy – zaznaczył włodarz miasta.

Okolica street workout parku została wyposażona w infrastrukturę towarzyszącą. Jest nowa alejka, stojaki rowerowe, młodzieżowe ławki. Przygotowane zostały również kolejne elementy pod siłownię terenową.

– Jest pomysł, aby po drugiej stronie powstało boisko do siatkówki plażowej. Mamy pomysł na to miejsce, tylko się musimy umówić w ten sposób: jeżeli to miejsce będzie poszanowane, jeżeli będziecie je dobrze wykorzystywać, to będziemy dalej inwestować, bo park miejski jest dla ludzi, nie po to, żeby ładnie wyglądał na obrazku – podkreślił prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Ostatnio dodane

Wpisz poniżej szukane słowo lub wyrażenie