do: Aktualności, Motyl
W pierwszą sobotę listopada odbyły się w Tarnobrzegu zawody z cyklu Podkarpackiej Ligi Dzieci 10 – 11 lat.
Sekcje Pływacką Motyl MOSiR Stalowa Wola reprezentowało 20 dzieci. W zawodach wzięło udział 221 zawodników z 19 klubów z całego Podkarpacia. W punktacji drużynowej oraz progresji wyników (postęp) Motylki zajęły 10 miejsce.
Wśród najlepszej „10” wyników wg. punktacji FINA znalazło się 3 naszych zawodników: Blanka Sroczyńska, Martyna Bednarczyk oraz Rafał Wojtak. Bardzo dobrze popłynęła również Milena Paleń na dystansie 200 metrów stylem klasycznym.
Długa absencja od treningów nie przeszkodziła jej w zdobyciu brązowego medalu na tym dystansie.
Medal, również brązowy, zdobyła Martyna Bednarczyk na 100 metrów stylem dowolnym. Punkty dla Stalowej Woli zdobywali ponadto Dawid Wojtak i Rafał Wojtak.
Bardzo dobrze popłynęła sztafeta mix na dystansie 4 x 50 metrów stylem zmiennym w składzie: Dawid Wojtak, Milena Paleń, Weronka Agaiby, Rafał Wojtak. Mimo 5 sekundowej straty do zawodników Sokoła Rzeszów dzięki fantastycznemu finiszowi na ostatniej zmianie Rafał Wojtak (pobił swój rekord życiowy) Motyl odrobił straty i zdobył srebrny medal.
Niemal wszystkie starty zakończyły się pobiciem rekordów życiowych młodych zawodników. Przed nimi przygotowania do ostatnich zawodów jesiennej Ligi, które odbędą się w Mielcu początkiem grudnia.