do: Aktualności

W dniach 11-12 czerwca na naszych kortach został rozegrany Turniej o Puchar Prezydenta Stalowej Woli. W turnieju wystartowało 44 zawodników, w tym kilku Mistrzów Polski i wielu czołowych amatorów naszego kraju. Warto zaznaczyć, że po raz pierwszy w historii stalowowolskich turniejów w każdej kategorii (Open, 45+ i 60+) wystąpił lider list klasyfikacyjnych.

Zwycięzcą kategorii Open został aktualny lider tej kategorii, Mistrz Polski z 2014 roku i tegoroczny Halowy Wicemistrz Polski – Tomasz Moczek (Skarżysko Kamienna), który zwyciężył w meczu finałowym z kilkukrotnym Wicemistrzem Polski – Mariuszem Gosikiem (Warszawa) 6-3, 6-2. W meczach półfinałowych zwycięzca turnieju wygrał po niezwykle wyrównanych, trwającym niespełna trzy godzinnym pojedynku z Łukaszem Chojnackim (Łęczna) 3-6, 6-2, 7-5, a drugi finalista pokonał brązowego medalistę Mistrzostw Polski z 2015 roku – Bartosza Rewuckiego (Lublin) 6-1, 6-2.

W meczu finałowym kategorii 45+ zmierzyli się wielokrotni Mistrzowie Polski Krzysztof Sieniawski z Krakowa (lider klasyfikacji 45+ w Polsce, 44 na świecie) i Jan Papierz z Zamościa (wicelider klasyfikacji 55+, 34 na świecie). Zwyciężył Krzysztof Sieniawski 6-1, 6-4. W półfinale Sieniawski wygrał z Robertem Stępniem (Stalowa Wola) 6-0, 5-4 krecz, a Papierz z kilkukrotnym Mistrzem Polski Lekarzy – Jackiem Kowalem (Stalowa Wola) 6-3, 6-3.

W finale kategorii 60+ przy stanie 4-1 aktualny Mistrz Polski i lider tej kategorii – Aleksander Tor z Mielca skreczował z powodu kontuzji, oddając mecz Marianowi Moconowi ze Starachowic. W meczach półfinałowych zwycięzca turnieju pokonał Mieczysława Pęzioła (Stalowa Wola) 6-2, 6-3, a drugi finalista wygrał z Czesławem Fonałem (Stalowa Wola) 6-1. 6-2.