do: Aktualności, Motyl, Motyl Master

We wtorek 18.12.2018 roku na pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli odbyły się Świąteczne Zawody Sekcji Pływackiej MOTYL MOSiR. Udział wzięły wszystkie rocznik trenujące aktualnie w w/w sekcji.

Najstarszy rocznik to zawodnicy z rocznika 2003, zaś najmłodsi to dzieci urodzone w roku 2010. Ponad 70 dzieci ścigało się w różnych konkurencjach. Niestety z powodu choroby nie mogło wystartować przeszło 40 zawodników. Najmłodsi ścigali się na dystansach 25 metrów stylem dowolnym i grzbietowym, starsi na dystansie dwa razy dłuższym tj. 50 metrów stylem dowolnym i grzbietowym. Zawodnicy i zawodniczki urodzeni w latach 2003-2008 sprawdzili się natomiast już na 100 metrów. Największe zainteresowanie wzbudził start najmłodszych zawodników Motyla urodzonych w roku 2009 i 2010. Była to doskonała okazja do „rewanżu” za zawody Mikołajkowe, które odbyły się dwa tygodnie wcześniej. Czasu na poprawę było bardzo mało, ale gorący doping rodziców, dziadków, rodzeństwa oraz kolegów i koleżanek z drużyny spowodował, że większość poprawiła czasy sprzed dwóch tygodni. Starsi zawodnicy, którzy skończyli okres startów zimowych (Podkarpacka Liga Dzieci rocznik 2007/8/9, a także Mistrzostwa Polski 14- sto latkowie Olsztyn – Adam Siembida, Adam Procnal oraz 15-sto latkowie Ostrowiec Świętokrzyski- Krzysztof Baran) próbowali poprawić swoje rekordy życiowe w ostatnim starcie roku 2018.

Podczas zawodów wręczono pamiątkowe statuetki dla najlepiej punktujących zawodniczek i zawodników Motyla w Podkarpackiej Ligi Dzieci 10-cio i 11- sto letnich. Wśród najlepiej punktujących znaleźli się: Aniela Ambroszko i Daniel Sowa (obydwoje 11 lat) oraz Emilia Olko i Dawid Kanty wśród dzieci z rocznika 2008. Dodatkowe wyróżnienie i wielkie brawa dostała Emilia Olko, która na ostatnich zawodach ligowych z rąk prezesa Podkarpackiego Okręgowego Związku Pływackiego otrzymała statuetkę na najlepszą zawodniczkę na Podkarpaciu podczas jesiennej edycji ligi w pływaniu. Teraz wszystkich zawodników czeka trochę odpoczynku, ale od Nowego Roku pływacy wracają do treningu i rozpoczynają przygotowania do wiosennych startów w zawodach.

Fotorelacja FB (kliknij, aby przeglądać)

 

Ostatnio dodane

Wpisz poniżej szukane słowo lub wyrażenie