do: Aktualności

255 zawodników i zawodniczek z 18 klubów z całego Podkarpacia rywalizowało na krytej pływalni MOSiR w Stalowej Woli w cyklu Podkarpackiej Ligi Dzieci. Takiej frekwencji na zawodach pływackich nie było przeszło od dwóch lat (Ropczyce 29.02.2020). Najliczniejszą kadrę 41 osób wystawił  gospodarz zawodów, czyli MOTYL MOSiR Stalowa Wola.

Mimo zdalnej nauki w szkołach treningi na pływalni i sali odbywały się bez zakłóceń czego rezultatem było zajęcie pierwszego miejsca w progresji (postępy) wyników. W punktacji drużynowej „Motylki” zajęły 5 miejsce. Do najlepszych zawodników Motyla zaliczymy: Weronikę Agaiby), Mikołaja Dubaja (2 na 100 m stylem dowolnym  i 3 na 100 m stylem zmiennym) oraz  Rafała Wojtaka (2 miejsce na 200 metrów stylem dowolnym). Punkty dla Stalowej Woli zdobywali/ły również Martyna Bednarczyk, Amelia Paleń, Blanka Sroczyńska, Bartosz Gazda.  Na koniec zawodów odbyły się wyścigi sztafetowe na dystansie 4×50 metrów stylem dowolnym mix (2 chłopców i 2 dziewczyny).  Młodsi pływacy Motyla w składzie: Mikołaj Dubaj, Natalia Kuziora, Maksymilian Nowak, Blanka Sroczyńska w stawce „aż” 17 zespołów sztafetowych zajęli punktowane, 6 miejsce. Ich starsi koledzy i koleżanki: Rafał Wojtak, Martyna Bednarczyk, Milena Paleń, Dawid Wojtak zajęli 4 miejsce  minimalnie przegrywając z ekipą Ikara Mielec.

Bardzo duże brawa należą się najmłodszym zawodniczkom i zawodnikom ekipy stalowowolskiej Anna Głasek, Aleksandra Jasiurska, Dorota Kotwica, Patrycja Kowalska, Natalia Kołodziej, Michał Lubojański,  Patrycja Ludian, Miłosz Marchut, Wiktoria, Myszkowska, Joanna Omiotek, Agata Ozimek, Franciszek Ozimek, Rozalia Pikor, Gabriele Raskieviciute oraz Aleksandra Rup, Maja Skrzypek, Matylda Słapczyńska, Emilia Sobiło, Hanna Stańczyk i Amelia Warchoł. Dla większości młodszych w/w zawodników był to pierwszy start w rywalizacji sportowej przed tak licznie zgromadzoną publicznością w zawodach takiej rangi. Dodać trzeba, że większość z nich była młodsza  o rok, a nawet dwa od swoich rówieśników  z innych klubów.

Za tydzień najlepsi spotkają się na pływalni w Nowej Dębie na Mistrzostwach Okręgu Podkarpackiego dzieci 10-11 lat.

Ostatnio dodane

Wpisz poniżej szukane słowo lub wyrażenie