do: Aktualności, Motyl

W dniu 25.10.2020 roku odbyły się Mistrzostw Okręgu Podkarpackiego Dzieci 10-11 lat. Pierwotny termin mistrzostw wypadł w marcu, ale wiosenny lockdown wszystko zastopował. Gdy wszystko było gotowe na 17 października  po raz drugi wprowadzono zakaz organizacji zawodów, który po dwóch dniach odwołano. Trzeci termin wypadł w niedzielę 25 października. Na zawodach w Nowej Dębie do boju o tytuł najlepszego pływaka/czki Podkarpacia stanęło przeszło setka zawodniczek i zawodników z 13 klubów. Zespół Motyl MOSiR Stalowa Wola wystawił najliczniejszą ekipę (26 osób).

Progresja jest wyznacznikiem postępu każdego sportowca. Młodzi pływacy ze Stalowej Woli spośród 13 klubów wykazali się bardzo dużym postępem swoich wyników (3 miejsce). Większość zawodników i zawodniczek poprawiła swoje rekordy życiowe. Wspaniały występ zaliczyli pływacy na 100 metrów stylem grzbietowym, gdzie dwóch pływaków Motyla stanęło na podium (Dawid Wojtak był drugi, a Bartosz Gazda 3). Ponadto dublet zaliczyły również dziewczyny na 50 metrów stylem klasycznym. Wygrała Patrycja Szymańska, a jej koleżanka klubowa Martyna Bednarczyk była druga. Niewiele brakowało, żeby całe podium zajął Motyl, bowiem 4 miejsce zajęła Milena Paleń. Milena może mówić o sporym pechu, bo również 4 miejsce zajęła na 100 metrów stylem zmiennym. Dawid Wojtak zdobył swój drugi medal na mistrzostwach na 50 metrów stylem grzbietowym – 2 miejsce. Do wyróżnianych się zawodników warto zaliczyć Szymona Sacharczuka (4 miejsce – 100 metrów stylem klasycznym), Agata Kozak (5 miejsce  – 200 metrów stylem dowolny), Jakub Borek ( 4 miejsce – 50 metrów stylem klasycznym). Na gratulacje zasługują wszyscy zawodnicy, którzy stanęli do walki  i poprawili swoje rekordy życiowe. Teraz pora na przygotowania do zawodów z cyklu Podkarpacka Liga Dzieci, które odbędą się 7 listopada w Tarnobrzegu.