do: Aktualności, Motyl

W dniu 7.04.2018 na basenie w Krośnie odbyły się zawody z cyklu Podkarpackiej Ligi Pływackiej Dzieci 11-12 lat. W zawodach wzięło udział 16 klubów z całego Podkarpacia. W sumie wystartowało 241 dzieci. SP MOTYL reprezentowało 26 zawodników. Najlepszą zawodniczką MOTYLA była Zuzanna Stańczyk, która wywalczyła 3 miejsce na 50m stylem klasycznym i 4-te na 200m zmiennym.

Ponadto dla MOTYLA punkty zdobywali również Wiktoria Kalamarz – 4-ta na 50m klasycznym, Eliza Urban była 6 na tym samym dystansie. Julia Jonaszek i Jakub Gryz zajęli 6-te miejsca na 100m grzbietowym, Aniela Ambroszko 4-te a Emilia Olko 6-te miejsce na 50 metrów stylem motylkowym, Daniel Sowa 4-te miejsce na 50m motylkowym. Michał Dyńka był 4-ty na 200m zmiennym. Punkty wywalczyła sztafeta 4×50 metrów stylem zmiennym mix w składzie: Filip Sabat, Zuzanna Stańczyk, Julia Jonaszek, Michał Dyńka.

W zawodach niemal wszyscy zawodnicy poprawili swoje „życiówki”. Dla rocznik 2006 zawody w Krośnie były „przystankiem” w drodze do drugiej rundy Drużynowych Mistrzostw Polski 12 latków, które odbędą się 2 czerwca w Mielcu. 11-latkowie przygotowują się do startu w Drużynowym Wieloboju Pływackim, który odbędzie się w Strzyżowie 26.05.2018 roku. Przez zawodnikami okres ciężkiej pracy na basenie i sali, aby najlepsze wyniki osiągnąć na tych właśnie zawodach.