do: Aktualności, Motyl

W minioną sobotę (5 grudnia) w Kolbuszowej odbyły się ostatnie zawody z jesiennej edycji  Podkarpackiej Ligi Dzieci 10-11 lat. Zawodnicy sekcji pływackiej MOTYL MOSiR rywalizowali z rówieśnikami z 15 klubów z całego Podkarpacia.  Grupa dzieci urodzonych w roku 2009/10/11 zajęła na tych zawodach 7 miejsce w punktacji drużynowej. Tradycyjnie ze starszymi zawodnikami na zawody pojechali młodsi adepci pływania urodzeni w 2011 roku. Punkty dla Motyla zdobywali Martyna Bednarczyk, Kamil Blacha, Agata Kozak, Dawid Wojtak oraz Rafał Wojtak.

Na sam koniec zawodów odbyły się wyścigi sztafetowe 4×50 metrów stylem dowolnym. Tam młodzi pływacy ze Stalowej Woli wywalczyli dwukrotnie 3 miejsce wśród chłopców 10-cio i 11-sto letnich. Z kolei dziewczyny w kategorii 10 i 11 lat wywalczyły  odpowiednio 5 i 4 miejsce.

Wszyscy pływacy Motyla, mimo zbliżającej się przerwy noworocznej nie przestają trenować. Zajęcia w wodzie uzupełnione są ćwiczeniami na sali, które wpływają na harmonijny i zdrowy rozwój młodego organizmu dopasowany do ich wieku biologicznego. Wszystko wg. wytycznych Polskiego Związku Pływackiego i najnowszych trendów ze świata sportu pływackiego.

Każda zawodniczka i zawodnik zasługuje na brawa i gratulację za trud włożony w ich pracę na treningu.

 

Ostatnio dodane

Wpisz poniżej szukane słowo lub wyrażenie