do: Aktualności, Motyl

Ruszyła jesienna edycja Podkarpackiej Ligi Dzieci 10-11 lat w pływaniu. Pierwsze zawody dzieci odbyły się na pływalni w Nowej Dębie.
W zawodach wzięło udział 119 zawodników i 158 zawodniczek. W sumie 277 dzieci z 17 klubów Podkarpacia.
Klub ze Stalowej Woli reprezentowała 14 – sto osobowa grupa (4 chłopców i 10 dziewcząt).
W progresji (postępie) wyników SP MOTYL MOSiR Stalowa Wola uplasował się na 6 miejscu. Dwa oczka niżej (8 miejsce) zajęli w punktacji drużynowej. Podczas niedzielnych zawodów na podium stanęła dwójka pływaków: Hanna Stańczyk na dystansie 50 metrów stylem klasycznym zajęła 3 miejsca i Mikołaj Dubaj, który dwa razy zajął 2 miejsce (50 metrów stylem dowolnym oraz 100 metrów stylem grzbietowym). Dla Stalowej Woli punkty zdobył również Maksymilian Nowak, który zajął 5 miejsce na 50 – tkę dowolnym.
Maksowi brakło niespełna pół sekundy do 3 miejsca. Punktowane – 6 miejsce – zajęła sztafeta w składzie: Mikołaj Dubaj, Blanka Sroczyńska, Maksymilian Nowak i Emilia Maziarz, która wystartowała na dystansie 4 x 50 metrów stylem dowolnym mix.
W Nowej Dębie wystartowali/ły również: Anna Głasek, Aleksandra Jasiurska, Natalia Kołodziej, Emila Maziarz, Rozalia Pikor, Emilia Sobiło, Blanka Sroczyńska, Julia Stępień i Amelia Warchoł oraz Miłosz Marchut i Filip Skrzypek.

Najbliższe zawody z cyklu Podkarpackiej Ligi Dzieci odbędą się w Tarnobrzegu 5 listopada.