do: Aktualności

W pierwszą niedzielę czerwca w Stalowej Woli odbywały się zawody najmłodszych pływaków SP MOTYL MOSiR Stalowa Wola. Do Stalowej Woli zjechały kluby z całego województwa podkarpackiego (14), aby uczestniczyć w ostatnich zawodach sezonu 2021/22.

Drużyna MOTYLA w klasyfikacji OPEN zajęła 4 miejsce. Najlepiej w tych zawodach poradziły sobie dziewczyny 10-cio letnie, które w swojej kategorii wiekowej zajęły 3 miejsce. W tej kategorii występowały Anna Głasek, Natalia Kołodziej, Wiktoria Myszkowska, Maja Skrzypek, Emilia Sobiło, Hanna Stańczyk, Matylda Słapczyńska i Amelia Warchoł. Wysoko uplasowali się zawodnicy MOTYLA również w progresji (postęp) wyników. Tutaj MOTYLKI były na 3 miejscu. Najlepszym zawodnikiem ze Stalowej Woli był Mikolaj Dubaj, który zwyciężył w wyścigu na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym i 3 krotnie był 2 (100 dow., 50 motylkowym i 200 zmiennym). W punktacji indywidualnej w kategorii 11 lat Mikołaj zajął 3 miejsce. Najlepszą zawodniczką ze Stalowej Woli wśród dziewczyn 11 – sto letnich była Blanka Sroczyńska, a w kategorii 10 lat Hanna Stańczyk.

Prawie wszystkie starty naszych zawodniczek i zawodników kończyły się pobijaniem swoich rekordów życiowych, a to dawało dobry prognostyk na nowy sezon, który rozpocznie się po przerwie wakacyjnej.

Oprócz w/w zawodniczek i zawodników Stalową Wolę reprezentowały, Natalia Kuziora, Emila Maziarz, Alicja Rogowska i Julia Stępień a wśród chłopców Maksymilian Nowak.

Ostatnio dodane

Wpisz poniżej szukane słowo lub wyrażenie