do: Aktualności, Motyl

W minioną  sobotę (22 maja) na terenie pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli odbyły się Ogólnopolskie Drużynowe Zawody Dzieci 10-11 lat w pływaniu. W punktacji drużynowej pierwsze miejsce zajęły dzieci ze Stalowej Woli wyprzedzając kluby Sokół Rzeszów (2 miejsce) i Ikar Mielec ( miejsce 3). Indywidualnie najlepiej ze Stalowej Woli spisał się Mikołaj Dubaj, który zajął 3 miejsce w rankingu na najlepszego zawodnika w kategorii 10 lat. Również w progresji wyników Motyl uplasował się  w czołowej „trójce” (2 miejsce).

Medale wśród pływaków Motyla zdobywali: Weronika Agaiby – 3 miejsce na dystansie 50 metrów stylem motylkowym, Martyna Bednarczyk – 2 miejsce (100 m stylem dowolnym), Mikołaj Dubaj  2 miejsce (50 m stylem dowolnym) i 3 miejsce (100 zmiennym), Milena Paleń zdobyła „brąz” na  dystansie  100 metrów stylem klasycznym. W czołowych  dziesiątkach znaleźli się także: Patrycja Szymańska (6 miejsce na 100 klasycznym), Julia Trojanowska (9 miejsce na 200 metrów stylem dowolnym) oraz  Krzysztof Procnal,  natomiast trzykrotnie udało się to Dawidowi  Wojtakowi, a  z  kolei jego bratu Rafałowi Wojtakowi, w każdej konkurencji w której brał udział, czyli aż czterokrotnie.

Medale zdobyły tradycyjnie sztafety. Na dystansie 4 x 50 m stylem zmiennym drugie miejsce zajęły dziewczyny 11 lat w składzie: Milena Paleń, Weronika Agaiby, Patrycja Szymańska, Martyna Bednarczyk. Również 2 miejsce na tym samym dystansie zajęli chłopcy w składzie: Dawid Wojtak, Rafał Wojtak, Karol Kaczorowski, Sebastian Wronowski.

Ostania konkurencją zawodów w II bloku startowym były sztafety kraulowe. Konkurencję 4 x 50 metrów stylem dowolnym dziewcząt Motyla w składzie: Julia Trojanowska, Milena Paleń, Weronika Agaiby i Martyna Bednarczyk ukończyły na 3 miejscu, a chłopcy w składzie: Sebastian Wronowski, Karol Kaczorowski, Dawid Wojtak i Rafał Wojtak „zgarnęli” złoto.